Článek
I když je pravděpodobnost opakovaného zasažení bleskem téměř mizivá, existují případy, kdy se tak stalo. Jedním z těch, kdo blesky přitahoval byl i Brit Walter Summerford.
Na frontě
Poprvé byl Summerford zasažen bleskem, když během první světové války sloužil na belgické frontě. Úder blesku byl natolik silný, že ho srazil ze sedla koně a způsobil ochrnutí od pasu dolů. Kvůli zranění skončil na invalidním vozíku a nemohl dále působit v armádě. Přesto se Walter nevzdal a přestěhoval se do Kanady, kde ve Vancouveru začal rehabilitovat, aby znovu získal kontrolu nad svým napůl ochrnutým tělem. Úsilí se mu vyplatilo a po náročném a pomalém procesu se znovu dokázal postavit na vlastní nohy. Založil rodinu a užíval si venkovského života.
Na rybách
Šest let po prvním zásahu bleskem, se neštěstí znovu opakovalo. Tentokrát Summerford pokojně rybařil ve stínu stromu. Když do stromu udeřil blesk, proud se svezl po kmenu a zasáhl pravou stranu jeho těla. Následkem bylo částečné ochrnutí. Opět se projevila Summerfordova nezlomná vůle, kdy po rehabilitacích opět dokázal chodit.
Na procházce
V roce 1930 se Walter procházel po místním parku, když se náhle změnilo počasí a přišla bouřka. Blesk zasáhl nešťastníka potřetí. Tentokrát byla následky závažné - blesk způsobil ochrnutí celého těla. V tomto stavu Walter vzdoroval osudu necelé dva roky, než zemřel.
Walter Summerford byl pohřben na hřbitově Mountain View ve Vancouveru, kde rodina nechala na jeho památku zhotovit jednoduchý náhrobek. V roce 1936 si blesk opět našel k Walterovi cestu a zasáhl místo jeho posledního odpočinku. Střet s přírodním živlem tentokrát odnesl náhrobek, který se při dopadu na zem rozlomil na několik dílů. Smůla Waltera Summerforda zkrátka neopustila ani po smrti.
- - -
Zdroje: