Hlavní obsah
Jídlo a pití

Recept: Měkké perníčky rovnou z trouby

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Anna Weidlein
5. 12. 2022 20:32

Vánoce se kvapem blíží a spolu s nimi i pečení cukroví. Každý má to svoje – pro někoho to jsou vanilkové rohlíčky, pro jiného třeba perníčky. A právě na tento druh cukroví bych se dnes ráda zaměřila.

Článek

Každý rok se u nás peče několik druhů cukroví a do TOP 3 můžu s klidným svědomím zařadit perníčky, které jsou krásně měkké už od vytažení z trouby. Není tedy potřeba čekat, až budou „k jídlu“. Recept jsem převzala od partnerovy rodiny z Rakouska a pečeme podle něj s velkým úspěchem už několikáté Vánoce.

Před pečením si připravíme:

· 500 g žitné mouky

· 250 g medu

· 120 g másla (to necháme změknou, aby se s ním lépe pracovalo)

· 200 g hnědého cukru

· 2 vejce

· 2 ½ čajové lžičky jedlé sody

· 1 ½ balení perníkového koření

· 1 čajová lžička skořice

· 50 g mletých ořechů

· citronová šťáva z ½ až 1 citronu

· + 1 vejce na potření perníčků

Změklé máslo, cukr a vejce smícháme dohromady a ušleháme. Přimícháme zahřátý med a koření. Dále smísíme mouku s jedlou sodou a ořechy a vmícháme do těsta. Vše uhněteme a přikryté necháme odpočívat v chladu po dobu 24 hodin.

Další den z odpočinutého těsta vyválíme placku o tloušťce cca 0,5 cm a vykrájíme z ní tvary. Ty následně potřeme rozšlehaným vejcem. Podle chuti můžeme ozdobit mandlí nebo posypat zdobením.

Pečeme na 150 °C max. 15 minut. Osobně se mi osvědčilo vyndávat plech s perníčky mezi 9-10 minutou, ale samozřejmě záleží na troubě.

Po vychladnutí je dobré cukroví uložit do krabice s víkem (je jedno jestli plechové, papírové nebo skleněné), aby vydržely co nejdéle. Nebude to ale zas až tak potřeba, protože tyhle perníčky budou stejně rychle pryč!

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz