Hlavní obsah

Z Medvědice do Barika

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

1. 8. 18:41

Byl to tehdy můj medvědí čas. Nikoliv čas malin zralých, ale plodů révy vinné v tekutém skupenství. Ale všechno jednou končí a něco začíná. Po Medvědici přišel Barik.

Článek

Medvědice s velkým M. Prostě to bulharský, těžký, sladší, červený - už za totáče oblíbený a dodnes držící svoji dobrou pozici - víno s názvem Medvědí krev. Zkrátka moje Medvědice. Byl to můj medvědí čas a psaní blogů za občasný přítomnosti skleničky s Medvědicí. Už je to ale pryč. Už pár let nechávám Medvědici spát v regále obchoďáku Tesco, protože to byla právě Medvědice, kterou jsem si před třema lety zase koupila a najednou - nic. Prostě nic. Odložila jsem ji a říkám si: když Ti nejede Medvědice, něco se děje. A vono se dělo. Asi za měsíc už jsem ležela na stole v motolský nemocnici… a pak přišly chemošky a holá hlava… a zkrátka čas bolestnej, ale nutnej. A Medvědici mám s tím spojenou a už jí proto nechci probouzet. Místo ní přišel Barrik.

Je až úsměvný to slovíčko - Barrik. Jako zaběhnutej pejsek, co člověku najednou vstoupí do života… Ale není to pejsek, je to můj novej vinnej objev.

„No pokud chcete změnu a chcete jiný červený, zkuste tady toho - barrika.“ Ukazuje mi paní v naší vinotéce na soudek s názvem nějakýho španělskýho vína s doplňujícím názvem - Barrique. Teda „Barik“ , jak vyslovila ta pani.

No přiznám se, že zas takovej vinnej fajnšmekr nejsem, abych na první dobrou věděla, co je to víno barrique. Ale po výkladu tý fajn paní to už vím a musím uznat, že na mě zapůsobilo - jak celý to dění kolem kultivace vína s podtitulem barrique, tak i jeho chuť. Silný a těžký jako moje Medvědice, ale ne sladký jako vona, ale suchý - a hlavně trpký…, možná jako symbol toho, že už člověk ví, že ten život bejvá kolikrát trpkej, nesladkej - ale i tak ho stojí za to žít. Po sladký Medvědici přišel Barik. Po každým loku se jeho chuť dost dlouho drží v chuťových pohárcích, (pro mě dost neobvyklá záležitost) a něco skoro magickýho do mě z toho vína promlouvá…

Prej víno barrique je jednoduše víno, který dozrává v dubových sudech. Má větší grády, než běžný víno. Do tý doby jsem znala jenom dolihovaný vína typu portskýho, ale barikový, nebo i barikovaný vína - to je pro mě novinka. Ale sympatická, což vo to.

Barika mám teď na stole a Skipouš leží v posteli. Vše je v nejlepším pořádku.

A Skipouš? To je můj miláček. Ten největší ze všech. Pejsek do nepohody.

Mějte se fajn.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz