Článek
Tento první bod je nejzásadnější. Tedy alespoň, pokud jste teplomil, jako já.
- ZKRÁTÍTE SI ZIMU A PRODLOUŽÍTE LÉTO
Variantou je samozřejmě i podzim, nebo zima, ALE:
Z léta má člověk v sobě ještě nastřádanou sluneční energii, proto je lepší vycestovat právě na jaře, kdy po dlouhé zimě máme deficit slunce, tepla a všeobecně i dobré nálady.
O tom, jak slunce působí na naši psychiku, určitě netřeba dlouhosáhle psát. Navíc, když letíte např. v březnu, či dubnu, je pravděpodobné, že z léta skočíte zanedlouho zase do letních teplot.
O podzimním cestování se to říci nedá. Tam skočíte z léta do ještě dlouhé zimy a upřímně, z vlastní zkušenosti vím, jak horko těžko se na tu zimu potom zvyká. Já si takto úplně odpálila otužování! Ještě z letních dní, kdy jsem u jezera den co den plynule přecházela do vody i na podzim a nastartovala tak otužování, mi cesta na Maledivy jaksi přerušila mé teplotní zocelování. Z exotického klimatu a následného vedra 45°C v Dubaji do našich listopadových 10°C v Česku to byla pořádná síla! Měla jsem pocit, že je tady snad -10°C!
- CENY (NEJEN) LETENEK A UBYTOVÁNÍ POŘÍDÍTE V LEPŠÍCH CENÁCH
Snad každý ví a je to i logické, že ceny zpravidla určuje vztah nabídky a poptávky. Přes letní prázdniny je zkrátka více rušno a obchodníci jsou si toho velmi dobře vědomi.
- VYHNETE SE TURISTICKÉMU RUCHU A TLAČENICÍM U VSTUPŮ K PAMÁTKÁM
I když nepopírám, fronty mohou být v každou roční dobu. Záleží kde právě jste, v jaký čas, který den v týdnu. Tohle je velká proměnná. Nicméně tak či tak je zkrátka cestování do exotiky, nebo na jih Evropy, obecně za teplem, na jaře v mnohém lepší, než v jiném ročním období.
U exotiky jen doporučuji si zjistit, ve kterém měsíci končí, případně začíná tamní období dešťů, popř. hurikánů a vytvořit si svůj itinerář na míru.