Hlavní obsah
Lidé a společnost

Vzkaz z minulosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Děda Víťa / služba AI app.vaide.al
4. 11. 9:13

Nečekaný nález jednoho vzkazu a reakce slečny na něj.

Článek

Vzkaz v lahvi jsem sice tentokrát, vážení čtenáři, nenašel, ale vzkaz z minulosti ve skříni ano.

Jako domovník jsem totiž chodil po našem středoškolském internátu a opravoval zámky a kování na pokojích na skříňkách. A četl jsem si fixkou psané vzkazy, které si studenti zhusta nechávají uvnitř skříněk. Nábytek máme už starší, jsme středoškolský internát, a těch vzkazů je tam dost. Máme tam vzkazy smutné i veselé, obyčejné i zvláštní, veršované, vtipné i trošku „za hranou“, najdete tam snad všechno.

Jeden vzkaz mě ale zaujal. Bylo tam napsáno: „Bydlela jsem tu v roce 2009. Posílám pozdrav do budoucnosti. Když si to přečteš, napiš mi alespoň smsku, že jsi to četl. Simona.“ A k tomu i mobilní telefonní číslo.

No tak jsem vzal telefon, a píšu : „Dobrý den, jsem děduško domovník a vyměňuji zámek na Vaší bývalé skříňce. Četl jsem to a posílám pozdrav do přítomnosti.“

Odpověď dorazila snad za třicet vteřin. „Supééér, děkuji a zdravím!“

No, kamarádi, hned jsem měl lepší den. Takový je život. Vzkazy fungují i po čtrnácti letech…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz