Hlavní obsah

Proč se na slunci vždycky spálím a co s tím?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

17. 8. 15:39

Snažíte se v létě vyhýbat slunci, jelikož jste schopni se spálit i ve stínu? Nebo třeba jen sezením u okna? Nejste jediní a má to svůj důvod, ale také i řešení.

Článek

Lidé se světlejšími vlasy mívají i světlejší pleť, je to proto, že mají méně pigmentu. Bohužel tato skutečnost je zároveň i příčinou toho, proč se snadno na slunci spálíte a často vám nepomůžou ani žádné krémy, které by vás měly ochránit před popálením.

Zapomeňte na rady typu: Musíš se víc opalovat. Nechodíš na slunce a proto se spálíš… Tohle vám opravdu nepomůže.

Dobrou zprávou je, že se to dá zvrátit, jen to chce trochu víc práce.

Jednou z věcí, které pro to můžete udělat je, že zvýšíte příjem biotinu. Ale nestačí ho začít brát v létě, je potřeba ho brát celý rok, v létě už by bylo pozdě. Biotin vám pomůže, abyste se nespálili, ale opálili.

Vyzkoušejte i vepřové sádlo. Je mnohem efektivnější než kdejaký krém. Jestliže se spálíte a namažete se sádlem, přestane vás to pálit a vaše kůže místo toho, aby byla červená, začne hnědnout. Pokud se namažete ještě před tím, než vyjdete na slunce, nespálíte se vůbec, ale začnete se rovnou opalovat.

Další výhodou vepřového sádla je, že vaše kůže může získat jeho vlastnosti a po čase se už nebudete muset mazat vůbec, abyste se nespálili.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz