Hlavní obsah
Knihy a literatura

Glosa: Novoroční škatulata

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: freepik.com
9. 1. 13:00

Moje předsevzetí do nového roku: Není reality nezávislé na tom, co se odehrává v naší hlavě, proto je bláhové chtít měnit obsah cizích hlav a zbytečně se u toho vytáčet.

Článek

Svůj nalezený klid oslavím v nenáročném neutrálním prostředí fitka. Popřeju milé recepční všechno nejlepší do Nového roku a vyfasuju zámek s klíčem číslo deset. Vejdu do šatny, otevřu skříňku, dvířka mé desítky hlasitě břinknou o dvířka jedenáctky, ze které rozložitá slečna tahá nekonečné elastické legíny. Vchází matka s dvěma dcerkami a míří k sedmičce, osmičce a devítce. Kdyby jedenáctka intenzivně nečpěla imitací Kenza a dítě sedmička nekňouralo jako právě vystřelená petarda, bylo by mi šumák, co mají v hlavě.

Zachovám klid a vracím se na recepci:

„Můžete dávat čísla dál od sebe?“

„Máte zámek, můžete si vybrat jakoukoli skříňku. V pánské šatně s tím nemají problém.“

Fajn, jedna nula pro pány. Vyklízím desítku a vkládám věci do volné třicítky.

Dvířka doklapnou a za mnou se ozve hromské:

„Ich bin dreissig!“

Á, Frau Němka nechápe, že tady je dovoleno libovolně obsazovat… Německy umím jen čísla a nadávat, a tak mlčky vyndavám věci a odnáším je zpět do desítky, kterou ale mezitím zabrala bývalá šestka! Zašilhám po patnáctce. Sotva se pohnu, už je obsazena devítkou, které tečou nervy z nezvladatelné sedmičky. Ta začne nabírat kvůli náhlému nedostatku pozornosti, rozbíhá se a lomcuje zamčenou šestnáctkou.

Škatulata, hejbejte se v novoroční kocovině? Fakt wunderbar! Beru věci a odcházím. Nedá mi to, cestou do recepce se zastavím u vzteklé Němky na rotopedu a do její reality pošlu ochutnávku z té své:

„ICH bin dreissig, ja? Dumm kopf!“

Pak demonstrativně pokládám zámek se svou latentní desítkou na pult recepční, která právě s úsměvem vysvětluje pánovi:

„Můžete si vybrat jakoukoli skříňku, v dámské šatně s tím nemají problém. Viďte, paní?“

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Šatna

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz