Hlavní obsah
Umění a zábava

Chcete se proslavit? Zkuste Guinnessovy rekordy!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com
31. 10. 9:17

Tato publikace, dříve se jmenovala Guinnessova kniha rekordů, vychází od roku 1955 ve více jak v sedmdesáti zemích světa, je překládána do pětadvaceti jazyků, a kdo se v ní ocitne, je už navždy zařazen mezi světové rekordmany.

Článek

Nemusíte rychle běhat nebo daleko skákat, uspět můžete s čímkoliv. Jsou v ní nejvyšší lidé, ale i nejmenší nebo nejtlustší, nejstarší nebo s nejvypouklejšíma očima či nejdelšíma nohama. V těchto disciplínách soutěží i zvířata, zápisem byl poctěn jak největší pes, tak i nejmenší, pes s nejdelšíma ušima nebo nejmenší kráva. A zvláštní kapitolu tvoří lidé s nejdelšími vlasy nebo nehty, věřili byste, že jeden Ind má nehet na palci dlouhý 197,8 centimetrů? Nestříhal ho už šedesát let.

Z Čechů jsou tam tenistky Martina Navrátilová a Helena Suková, desetibojař Tomáš Dvořák, oštěpaři Barbora Špotáková a Jan Želený, Strahovský stadion a Pražský hrad jako největší stavby svého druhu, ale je tam také kouzelník Zdeněk Bradáč, a to rovnou s pětadvaceti rekordy, Václav Klouda nejdéle dribloval s malým látkovým míčkem, Lubomír Činka zase nejdéle kouřil bez znovuzapálení dýmku, Ladislav Šejnoha má největší sbírku autobusových lístků, Pavel Šín historických seker, René Richter odtáhl na ramenou truck vážící přes osm tun a Mario Berousek je přeborník v žonglování, David Vencl uplaval nejdál bez neoprenu pod ledem a fakír Zdeněk Zahrádka vydržel ležet deset dní pod zemí bez vody a jídla…

Dostat se tam může v podstatě každý, jen je potřeba zvolit si správnou disciplínu. Ovšem některé jsou organizačně dost náročné. Třeba shromáždit nejvíc psů v kostýmku na jednom místě nebo nacpat příslušníky co nejvíce národů do jedné sauny. A na vytvoření největší lidské duhy se muselo sejít jedenatřicet tisíc lidí a nejinak tomu bylo, když se shromáždili lidé ve spodním prádle.

Jsou ale výzvy, které takové organizační úsilí nevyžadují. Například jeden Američan seděl čtyři dny za svým počítačem a strávil šestadevadesát hodin chatováním. To by se dalo překonat, ne? Navíc pravidla dovolují každou hodinu pětiminutovou přestávku. Jedna žena má potetováno devadesát procent svého těla a další má na svém těle 1900 piercingů. Tyto rekordy se určitě překonat dají, je tu ještě deset procent, které zbývá k stoprocentnímu potetování. Jen by to asi chtělo vyholit si hlavu, aby všechna tetování byla patrná.

Angličanka Betsy Bondová dokázala plést s nejdelšími jehlicemi, měly 440 centimetrů, a jeden jedenáctiletý chlapec umístil na svém obličeji třiačtyřicet hlemýžďů. A tento rekort si přímo říká o překonání. Určitě spousta z vás má obličej prostornější, než ho má malý chlapec.

Bez šancí nejsou ani senioři, třeba Thomas Lackey se stal nejstarším člověkem, který vydržel stát na křídle letícího letadla. Bylo mu devadesát. Mně nejvíc imponuje rekord, který vytvořil Lu Chao. Dokázal si zapamatovat 67 870 číslic, které následují za desetinnou čárkou Ludolfova čísla. Ano, to číslo je 3,14. A schválně, kolik si jich pamatujete vy?

Zdroj: https://www.guinnessworldrecords.com/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz