Hlavní obsah
Lidé a společnost

Pojistím vám kocoura, řekl mi pojišťovák a já si netroufla nesouhlasit

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marie Formáčková
29. 8. 18:56

Pojišťovák se ke mně objednal kvůli novému pojištění domácnosti, a když kolem něj prošel můj kocour, zpozorněl.

Článek

„Co je to za rasu?“ zeptal se. Tak jsem mu řekla, že birma posvátná, že je to kocour a dostala jsem ho od dcery. Pojišťováka zajímalo, jestli má průkaz původu, jestli je očkovaný, kastrovaný a mě jeho upřímný zájem natolik povzbudil, že jsem mu začala líčit kocourovu zvláštní povahu, na kterou už nás ovšem upozornila jeho chovatelka, když jsme ho s dcerou přijely vyzvednout. Prý zřejmě nebude mít v oblibě ženy, protože ani jeho otec je rád nemá a hlavně zcela jistě bude vzpurný a namyšlený, což má zase po matce, která je z Ruska.

Pojišťovák pozorně naslouchal a zároveň cosi psal. Když jsem svůj výklad o kocourovi ukončila tím, že má sice v průkazu jiné jméno, ale říká se mu Paul Newman, neboť má s tímto hercem shodně modré oči, podal mi vyplněnou smlouvu.

„Tak se podívejte, tady máte nové, moderní a lepší pojištění domácnosti a pojistil jsem vám i toho vašeho Newmana. Vyplatí se to, sama dobře víte kolik dnes stojí veterinář, sedmnáct tisíc neurologické potíže, dvanáct urologické, průjem klidně patnáct. A to nemluvím o tom, že by vám ho někdo mohl ukrást!“ Pojišťovák zvýšil varovně hlas, já se při té představě otřásla hrůzou a hned se do všech příslušných rubrik podepsala.

Jsem pověrčivá a bojím se, že kdybych to neudělala, mohlo by dojít k nějaké tragédii. Ostatně i auto mám pojištěné a to není žádná živá bytost, jenom trochu plechu. Nevím, jestli se kocour od té chvíle, co je pojištěný, cítí na světě bezpečněji, vděčnost mi nijak najevo nedává, ale to jsem od něho ani nečekala. Je to přece birma posvátná. Navíc pojištění není nic proti tomu, jak se o svou kočku postaral německý módní návrhář Karl Lagerfeld.

Jeho kočka, mimochodem stejné rasy, jako je můj kocour, má po Lagerfeldově smrti dva zaměstnance, kteří pobírají štědrý plat za to, že kočce splní každé její přání. A že se snaží, to je sté, protože až kočka z tohoto světa odejde, jejich pracovní poměr skončí. Z mého dědictví by se dva zaměstnanci pečující nezaplatili, a tak jen doufám, že se můj kocour o Lagerfeldově kočce nikdy nedozví a bude spokojen aspoň s tou pojistkou, kterou jsem jeho jménem uzavřela.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz