Hlavní obsah

Manželství pro všechny? Rozhodně ne

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay - Takmeomeo
23. 9. 7:46

V článku Manželství pro všechny. A proč ne? je autorka pro manželství pro všechny a nevidí důvod proč ne a myslí si, že vše závisí jen na empatii.

Článek

Jenže jen o empatii to není a existují důvody proč ne. Člověk dokáže pochopit, že se mohou do sebe zamilovat dva lidé stejného pohlaví. Jejich lásce nikdo nebrání. Nikdo je neodsuzuje. Jsou tolerovány jako nikdy dříve.
Ale uzavírat manželství a vychovávat děti, to už není přirozené.
Dnešní doba je v mnoha věcech obrácená naruby. To, co je od dob lidské existence přirozené a normální, se potlačuje. A to, co je odlišné, se vyzdvihuje. Většina se musí podřídit menšině. A dát jí stejná práva. A to není dobře. Vždy platilo, že menšina se podřizuje většině. Ať už je to ve škole, v práci či v parlamentu. Tam také schválí to, co má více hlasů a ne to, co má méně hlasů. Tak to prostě je a je to tak správně. Nelze, aby si každý vše přizpůsoboval obrazu svému. To by byl svět ještě více naruby než je teď.

Ale to není ten hlavní důvod. Počátek toho všeho je v Bibli. Bůh stvořil muže a ženu, aby se milovali, měli spolu děti a žili spolu v manželství. V manželství Bůh spojuje lásku mezi mužem a ženou.

Pokud jsou lidé, kteří se cítí být přitahovány člověkem stejného pohlaví, mohou být přáteli, mohou se podporovat a starat se jeden o druhého. Ale manželství by mělo zůstat pouze mezi mužem a ženou. A neměly by se vymýšlet nové varianty. A předělávat něco, co je Bohem dané a přirozené.
Pokud si chtějí stejnopohlavní páry svoji lásku stvrdit, mohou uzavřít registrované partnerství. Dříve nebylo možné ani to. A nyní, když tu možnost mají, tak místo toho, aby si jí vážili, tak chtějí víc a víc.

Foto: Pixabay - chillla70

Ilustrační foto


Stejně tak děti. Zplodit dítě může jen žena a muž. Dvě ženy ani dva muži přirozeně zplodit dítě nemohou. A každé dítě má dva rodiče. Muže a ženu. Tatínka a maminku. Bez tatínka a maminky by se nenarodily. Je to tak prosté a přirozené.

Stejně jako u zvířat. Také musí být samec a samice, aby se narodila mláďata. To už se učí i malé děti. Ne, že dítě má dvě maminky nebo dva tatínky. Pravá maminka je jen jedna, stejně tak i tatínek. Vše ostatní je již odchylka od normálu. Lze jí tolerovat, ale nelze jí považovat za standardní. To je prostě fakt. Ač se to může zdát poněkud kruté a urážlivé.

Pokud již má jeden z nich děti z předchozích vztahů, tak se mohou společně starat o dítě jednoho z nich, ale vždy budou právoplatní rodiče žena a muž. To jsou jasně daná pravidla, která by měla být dodržována a ctěna. Není důvod proč by měla být tato svatá práva měněna.

Nikdo nemá právo pošlapávat to, co Bůh stvořil. A jen proto, že jsem jiný, chtít po druhých, aby se mu všichni přizpůsobili a zničili tak hodnoty, které jsou přirozené, správné a Bohem dané. Pro věřící lidi prostě nepřípustné.

Ale to ještě neznamená, že věřící lidé nemají empatii k stejnopohlavním párům a nedokáží je tolerovat. Ale jak je popsáno výše, co je přirozené a jasně dané, tak má také tak zůstat. Protože jít proti Bohu je cesta do pekel.
Ti, co nejsou věřící, tak bohužel uznávají jiné hodnoty. Čímž vznikají dva tábory stojící proti sobě. Ale pravda je jen jedna.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz