Článek
„Už je hotovo!“ zavolala jsem z kuchyně, kde voněla domácí pasta s masovými kuličkami a zeleninou. David přišel do kuchyně a s úsměvem, který mi ale v tu chvíli připadal spíš jako škleb, se zeptal: „Co je k večeři, ty krávo?“
Ztuhla jsem. Měla jsem za sebou náročný den v práci a tohle slovo ve mně probudilo nepříjemné vzpomínky na lidi, kteří se ke mně v minulosti chovali hnusně. Vztek se ve mně nahromadil jako papiňák před výbuchem. Bez jediného slova jsem tu horkou pánev s omáčkou, kterou jsem zrovna držela v ruce, pustila na zem.
„Tak teď už k večeři není nic,“ řekla jsem klidným, ale ledovým hlasem. „A radši už to slovo nikdy nepoužij, patří to holkám.“ Otočila jsem se a šla si pro bundu.
David začal šílet. Ne kvůli tomu, co jsem řekla, ale kvůli fleku od rajské na jeho perském koberci. „Ty se chováš jak hysterka! Jak ti mám jinak říkat?“ vyjel na mě.
V tu chvíli jsem věděla, že dál už to nemá cenu. Bez odpovědi jsem odešla, cestou si objednala pizzu a zamířila k nejlepší kamarádce Janě. Ta se mému příběhu sice smála, ale David mi mezitím bombardoval telefon zprávami a hlasovými nahrávkami. Prý to byl jen TikTok trend, nějaká pitomá hláška, kterou chtěl natočit na video.
Jeho vysvětlení mi přišlo jako ta nejstupidnější výmluva na světě. Nezáleželo na tom, jestli to myslel jako vtip, nebo to někde slyšel. Bylo to prostě neuctivé. Přišla jsem mu udělat hezký večer, uvařit mu, když se učil, a on si ze mě takhle dělá srandu? Na noc jsem si zapnula tichý režim a s Janou a její spolubydlící jsme si otevřely lahev vína.
Ráno mě probudily další naštvané zprávy. David požadoval, abych mu ten koberec přijela uklidit, protože on se přece musí učit. Nechápala jsem, jak tam tu skvrnu mohl nechat přes noc, to je přece nechutné! Odepsala jsem mu jen: „Jo, to je taková ‚krávovská daň‘, miláčku. Nech mě být, dokud si nebudeš schopný sám uvařit a uklidit. Tahle ‚kráva‘ už ti nic dělat nebude. A nechat to tam přes noc je fakt hnus.“
Volal mi a tvrdil, že si klidně uklidí sám, ale tu omáčku jsem vylila já, takže bych to měla uklidit. Odpověděla jsem mu, že se necítím komfortně uklízet po někom, kdo mě nazývá tím slovem. Znovu začal s tím TikTok trendem a já už fakt vybuchla.
„Víš co, Davide? Já teď zavádím nový trend, říkejme mu třeba ‚omáčkování‘. Lidi si budou jen tak z legrace házet rajskou omáčku na zem! Nemůžeš se zlobit, je to přece jenom trend, taková malá legrácka, prostě prča, brácho!“
Naštval se a zavěsil. A já teď vážně přemýšlím, jestli tahle debilní TikToková „srandička“ nebude konec našeho vztahu.
Dodatek pro všechny chytráky, kteří by se ptali: „A řekla jsi mu vůbec, ať ti tak neříká? Jak to měl asi vědět?“
Upřímně? Pokud někdo ve třiceti letech ještě nepochopil, že ženy (obecně) nemají rády ponižující nadávky, tak už je to beznadějný případ. Tohle se prostě nemusí říkat. Neměla bych celý život chodit s cedulkou na čele: „Hele, jen pro jistotu, kdyby tě náhodou napadlo oslovovat mě ponižujícími výrazy, tak mi to fakt vadí.“
A pokud se chystáte napsat něco podobného, tak vám rovnou říkám: ŽENY NESNÁŠEJÍ, KDYŽ JIM MUŽI ŘÍKAJÍ KRÁVY. TEČKA. Pokud jste to doteď nevěděli, tak teď už to víte. A už nemáte žádnou výmluvu, že jste to „nepochopili“. Tohle si strčte za klobouk.