Všichni mluví o Španělsku, za oceánem však uspěl i Messi

Evropské publikum je uchváceno výsledkem Španělska a ziskem zlata na EURU 2024. Za oceánem však Argentina předvedla podobný výkon, když vyhrála tamní Copa América.

Španělsko se zapsalo do historie fotbalu, když v nervy drásajícím finále UEFA Euro 2024 porazilo Anglii 2:1 a získalo rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy.

Avšak na Turnaji Copa America stejně tak slavil argentinský výběr v čele s Lionelem Messim, který již získal svou druhou zlatou trofej z tohoto turnaje a pro Argentinu už šestnáctý titul, kdy vůbec první zlato se datuje až do roku 1921, kde finálovou branku proti Uruguayi střelil Julio Libonatti.

Zápas na Hard Rock Stadium

Zpět do současnosti. Argentinský tým ačkoliv papírově silnější, čelil brilantní Kolumbii, která posledních 28 utkání neprohrála a aktuálně tak drží nejdelší rekord v počtu vyhraných utkání. Poslední prohru zaznamenala právě proti Argentině v roce 2022 a symbolicky po 28 zápasech prohrála znovu s Argentinou.

Zápas začal s více než hodinovým zpožděním kvůli nepokojům před stadionem. Podle agentury APnews se na zápas snažily dostat tisícovky fanoušků bez vstupenek. Lidé se pokoušeli překonat pořadatele nebo přelézali ploty u stadionu, což způsobilo zmatky a tlačenice u turniketů.

Messi v slzách nedohrál

Utkání nenabídlo mnoho velkých gólových šancí. Střelecky aktivnější byli Kolumbijci, kteří vyslali na soupeřovu bránu 19 pokusů, zatímco Argentinci 11. V 66. minutě v slzách odkulhal ze hřiště hvězdný argentinský kapitán Lionel Messi, jenž musel vystřídat kvůli zranění pravé nohy.

Prodloužení a rozhodnutí

Prodloužení přineslo otevřený fotbal a ve 112. minutě také rozhodnutí. Giovani Lo Celso vyslal do úniku Martíneze, jenž střelou nad padajícím brankářem Camilem Vargasem ukončil čekání na gól.

Na sestřih utkání se můžete podívat zde:

Třetí velký turnaj v řadě pro Argentinu

Argentinci vyhráli třetí velký turnaj v řadě a po vydařeném mistrovství světa si znovu odnášejí i trofej pro nejlepší tým Ameriky.