Článek
Prvním host našeho putování po nepřehlédnutelných osobnostech Broumovska.
Tehdy to byla veliká výzva. Nováčci, kteří se rozhodli po vzoru podcastových legend české scény, kluků od U kulatého stolu, udělat podobný regionální projekt.
Vybírali jsme ze dvou jmen. Prvním byl Aleš Lamka, kulturista z nedalekého Hronova, který byl v té době (stejně jako dnes) velmi populárním a druhým byl právě Peca. Tehdy po Novém roce 2022 se nám nepovedlo s Alešem spojit (ale k tomu se v budoucnosti dostaneme), a proto jsme poprvé přes Instagram kontaktovali právě Pecu.
Pecova reakce byla téměř okamžitá. Odpověď zněla: „To zní zajímavě a Vaše pozvání samozřejmě přijímám“. Moje radost byla neuvěřitelná. „Broumovská legenda přijala pozvání a bude prvním hostem našeho podcastu“, pomyslel jsem si. Začal tedy celý kolotoč příprav a především domlouvání prvního termínu natáčení, který se domluvil na 18.1. roku 2022.
První setkání
Studio pro natáčení jsme sponzorským darem dostali propůjčené od Kláštera Broumov a již od 13té hodiny jsme připravovali studio na nahrávání a čekali na příchod Peci. Osudová hodina přišla ve 13:30, kdy zazvonil telefon s jasnou zprávou: „Dobrý den, už jsem tu“.
Po pár prvních oťukávacích vtípcích přišel pro mě tehdy osudový moment. „Hele, asi si můžeme tykat, ne?“ vzešlo od Peci. Znejistil jsem a odpověděl: „No, jestli Vám to nevadí, tak asi můžeme“. Pousmáli jsme se, potřásli si rukou a šli se nachystat do prostoru určeného k nahrávání. Je nutné znovu podotknou, že jsme nahrávali v lednu a studio bylo temperováno a zpětně usuzuji, že právě v místnosti na nahrávání mohlo být cirka 18 stupňů. V tuto chvíli by se hodilo použít pořekladlo „zkouška ohněm“, ačkoliv pro nás to byla zkouška ledem.
Kousek z rozhovoru
„Jak kluk z Broumova přijde k pražskému klubu?“ - Jindra
„Odmalička jsem fandil Slávii, protože táta byl sparťan. Pamatuji si, že jsem k Vánocům dostal sparťanské puzzle, to byl vlastně můj první dotyk s pražskými kluby. Vždycky jsem tíhnul ke Slávii, což mi zůstalo. V období mezi lety 2010 – 2011 se Slávii prostě nedařilo. Tenkrát jsem na svůj popud dal dohromady hymnu společně s Prixxem, nemělo to žádné ambice, bylo to čistě z fanouškovského hlediska. Ale právě Renda Herzán ten song poslal do Slávie. Odtud se mu ozvali, že by se se mnou rádi sešli, a tak to celé začalo. Dostal jsem možnost natočit klip přímo v Edenu na stadionu, což logicky pro mě bylo něco neuvěřitelného jako pro fanouška Slávie.“ - Peca
„Jaké byly prvotní reakce klubu? Pozitivní? Během toho nahrávání jsi měl možnost se setkat s tehdejším A týmem, pamatuješ si na jejich reakce?“ - Jindra
„Jojo, byly. S Martinem Vaniakem jsme nahrávali i krátký spot, který říkal, že to slyšel a že je to pecka. Před zápasem s Olomoucí, kdy šli kluci do kabiny se dát do kupy na zápas, tak jsme tam stáli a plácali si s nimi, což bylo pro mě zase něco neuvěřitelného. Standa Vlček a podobný frajeři si s tebou plácnou a ty ve finále víš, že ten song, co jsi nahrál, se k nim dostal.“ - Peca
Koukněte na celý podcast na našem YouTube.
Zároveň Vás prosím o drobnou shovívavost, šlo o náš první počin a zpětně je má nervozita velmi znát.
Po rozhovoru
Po prvním nahrávání jsem nutně potřeboval vědět, jestli bylo nahrávání dobré a Peca byl spokojený. „Bylo to super, kdy to vyjde?“ byla Pecova odpověď.
V tu chvíli mi ale nedošlo to důležitější a to to, že jsem si nejen já, ale hlavně O.N.CAST udělal přítele na dlouhou dobu. S Peťou (jak on sám chce, aby se mu říkalo, když ho neoslovíte "Peco") jsme se nejen v „profesní“, ale i osobní rovině několikrát potkali. Z fleku vzpomínám na akci Vysmáté léto, která se konala v nedalekém Meziměstí. A poslední dobou se s Pecou máme možnost vídat častěji.
A co vzkazuje Peca našim čtenářům?
Buďte otevřeni době, ve které žijeme. Neuzavírejte se sami do sebe a nestavte se do pozice nesmyslných "hejtů"(hejt - nenávistné zprávy). Buďte otevření novým věcem, nebojte se nových výzev, jelikož výzva není jen o časových investicích a pocitu neúspěchu. Je to něco, co Vás osobnostně posune i když to nevyjde a to je pro mě ta nejdůležitější věc, někdy musíte udělat krok zpátky, abyste mohli udělat dva kroky vpřed.