Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 14. den- Už zbývá jen 2442 km

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T

Poutní místo - Maria Plain u Salzburku

2. 9. 16:07

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Neumarkt am Wallersee – Grossgmain)

Vstávám po 7 h. V 7:30 h se podává snídaně. Je královská, na stole je všechno, na co si vzpomenete. Při loučení mi dávají křížek s medailonkem svatého Benedikta. Udělám ještě pár fotek na památku a můžu vyrazit.

Podél jezera Wallersee se jde dobře, ale jakmile jsem zjistil, že je 12 h a já jsem ušel sotva 13 km, tak jsem se zhrozil. Musím šlápnout „do pedálu“. Rychle poobědvám buchtu s kakaem a pokračuji ve zvýšeném tempu…

Jdu směrem na Salzburg. Nad městem je poutní kostel Maria Plain. Není sice po cestě, ale chci se tam podívat, když jsem tak blízko. Ke kostelu přicházím před 14 h a zrovna končí svatba. Cítím se takový bez energie, tak kupuji zmrzlinu a coca colu a poprvé vidím ukazatel Santiago de Compostela – 2442 km. Je to ještě pořádný kus cesty!!! Aspoň si to vyfotím a pokračuji do Salzburku, kde ztrácím značku. Projdu pár kostelů a u posledního vidím šipku s mušlí, tak pokračuji ve své cestě – čeká mě ještě 18 km.

Cesta je na pohodu, jde se super, ale hrozně se to vleče. Ta myšlenka, že je to ještě minimálně 2500 km mě taky nijak moc nepohání. Navíc Salzburg je moc velký a strašně se to vleče, když jde člověk pěšky. Na konci procházím kolem letiště, kde zrovna startuje veliké letadlo. Chvilku se zastavuji a pozoruji to dění. 6 km před Grossgmainem, tam chci spát, začíná pršet, tak vyčkávám na zastávce. Vypadá to, že bude pršet celou noc. Teď na chvíli ale přestalo, tak dobíhám ke kostelu. Pod přístřeškem za kostelem večeřím a budu tady i spát.

Ušel jsem 45 km a utratil 11 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz