Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 15. den - Bláto všude

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T

I tak se dá spát.

3. 9. 13:11

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Grossgmain – Lofer)

Déšť mě budí v 7 h. Hustě prší, to bude dnes cesta. Protože je mše až v 10 h, mám dost času, tak stále ležím zabalený ve spacáku a odpočívám. Paní, co jde kolem na hřbitov, se zastavuje a zjišťuje, jestli něco nepotřebuji. Tak jen říkám, že mám všechno. Po chvíli jde kolem nějaká slečna a chce mně přinést něco na snídani, tak odpovídám to samé, co té první paní. Jsem hlupák. Já žádné jídlo nemám. Jen mně je blbé si říct.

V 9 h vyrážím a v pekárně kupuji jídlo. Slupnu to a jde se na mši.

Při mši i po ní probíhá vystoupení dětí k svátku maminek, takže vše končí až v 11:30 h. Rychle se vydávám na cestu, ať stihnu ujít nějaký ten kilometr. Strašně se to v tom dešti táhne. Až po 15 h přestává pršet. Než jsem došel do Loferu, stihnul jsem i uschnout. Ve městě jsem našel kostel a čekám na pana faráře. Je 20 h a farář nikde, je mi už hodně zima, tak to vzdávám.

Přemýšlím nad večeří, ale ještě stále nevím, kde hlavu složím, a navíc jsem hodně od bláta. Jdu za město s nadějí, že najdu něco, kde se dá spát aspoň trochu v suchu. Na konci vesnice je velké dětské hřiště a uprostřed velký domeček. Tady budu spát. Dnešní etapa byla sice krátká, ale za to doposud nejšpinavější. Víc jsem šel z kopce do kopce než po rovině.

Ušel jsem 26 km a utratil 9 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz