Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 17. den: Obyčejný den na cestě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
5. 9. 9:35

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Bocking – Kramsach)

Krásně jsem se vyspal. Vstávám po sedmé hodině a zjišťuji, že snídaně se už podává. Měly by být švédské stoly. Přišel jsem v 7:30 h a už bylo skoro všechno snězené. Zbylo mi pár koleček salámu, jogurt, müsli a nějaké marmelády. Pečivo slečna přinesla, až když už jsem měl jogurt v sobě. Nevadí, dosnídal jsem a jdu se sbalit. Po zaplacení 42 € pospíchám do Söllu. Zatím neprší.

V Söllu jsem znovu našel značku – konečně! Jdu svižným krokem, ale před Kirchbichlem začíná mrholit a po chvilce prší, tak čekám pod mostem. Po půl hodině přestává. Začínám mít hlad, jsou tři hodiny odpoledne. Zase začalo pršet. Schovávám se do kapličky, kde necelou hodinu odpočívám, vlastně spíš spím. Po „přepršce“ pokračuji v cestě. V Breitenbachu kupuji jídlo, a jelikož zase prší, utíkám pojíst do kostela. Na schodech na chóru svačím. Po jídle se modlím a vycházím ven, kde mezitím přestává pršet, tak pokračuji směr Kramsach.

V Kramsachu je naproti kostela ubytovna pro poutníky, ale je zavřeno! Jedna ochotná paní mě posílá o pár ulic dál, že je tam další možnost ubytování. Začíná znovu pršet, tak pospíchám, abych to brzo našel. A povedlo se. Je to veliký dům, kde žije paní s vnučkou a ubytovává poutníky. Paní neumí anglicky, tak vnučka překládá. Super! Snídaně domluvena na sedmou. Tak ještě sprchu a na „kutě“.

Ušel jsem 36 km a utratil 47 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz