Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 18.den: Další den v dešti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
6. 9. 10:03

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Kramsach – Vomp)

Vstávám před sedmou. Balím si všechny věci a jdu posnídat. Na snídani mám starší rohlíky, které paní rozehřála v mikrovlnce, a pár koleček šunky a sýru. Po snídani a zaplacení 20 € za nocleh konečně vycházím. Prší a je mi zima. Za městem se cesta rozdvojuje a já jsem zvolil špatnou variantu. Zjistil jsem to až v horách. Je to sice Svatojakubská cesta, ale je to varianta, která vede cestičkou v kopcích. Příroda je opravdu krásná a ten výhled! Bohužel prší a všechno nepříjemně klouže. Je to stále do kopce, z kopce a v blátě.

Na „normální“ cestu se dostávám až před obědem – konečně! Ve dvě hodiny baštím pizzu a konečně se objevilo sluníčko. Vydrželo nepršet asi dvě hodiny. A zase prší! A zase kopce! Sil rychle ubývá.

Hledám ubytování. V Gasthofu mě neubytují, posílají mě na hotel. Tady to ale stojí zase 42 €! Jsem zmrzlý, unavený a promoklý. Přijímám. Dávám horkou sprchu a zkouším místní wifi připojení. Nefunguje, tak do „hajan“. Budíček mám na šest.

V tom dešti jsem ušel 29 km a utratil 33 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz