Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela-19.den-Vstupní brána do Alp

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
7. 9. 8:23

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Vomp – Innsbruck)

Wi-Fi jsem nakonec ještě večer zprovoznil a do 22 h jsem s bráchou chatoval. Budíček jsem dodržel, v 6 h vstávám a rychle jdu snídat. Švédský stůl – SUPER!!! Po snídani vyrážím. Ztratil jsem značku Svatojakubské cesty, ale vím, kterým směrem se mám zhruba vydat. Takže jsem to vzal přímo směr Santiago.

V 10 h mám za sebou 15 km. A v 15 h jsem v Innsbrucku. Chtěl bych tu dnes přespat. Hned v první ubytovně měli ale plno! Jdu projít kostely a uvidím, co dál. Cestou si kupuji ve „špáru“ půlku pizzy. Zasycen se vydávám na tour de Church. Ve čtvrtém kostele, zasvěcenému svatému Jakubovi, konečně dostávám razítko a seznam ubytoven. Děkuji, Jakube.

Mířím do té nejlevnější ubytovny za 24 €. Mají tam místečko i pro mě. Slečna mě odvedla na pokoj, kde jsou 3 dvoupatrové postele. Na jedné z postelí se rozvaluje starší chlápek a chce si vykládat, pochopím, že začal něco o politice. Naštěstí nerozumím ani slovo, ale přikyvuji, čímž ho, ač nechca, vybízím k další a další větě. Za chvíli zjistí, že to se mnou nemá cenu, a hovor vzdává. Na začátku rozhovoru vykládal, že je tady, protože nemá kde bydlet, a když zrovna má nějaké peníze, tak tu přespává. Potom přichází mladý kluk, seznamujeme se. Zjišťuji jen, že dělá v Innsbrucku kurz maséra. Nijak rozhovory nepodněcuji, a to hlavně proto, že má angličtina je opravdu hodně špatná a každý po chvilce pochopí, že si se mnou moc nepovykládá. Jdu si raději dát sprchu. Když se vracím do pokoje, vidím, že v pokoji přibyly dvě Japonky. To bude noc.

Večer všichni někam odešli. Odpočívám v pokoji sám, zapíši do deníku a usínám s myšlenkou na snídani.

Ušel jsem 33 km a utratil 47,7 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz