Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 20. den - snídaně v cukrárně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
8. 9. 11:14

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Innsbruck – Silz)

Vstávám v 7:30 h. Balím věci a jdu na snídani. Podává se v cukrárně. Ke snídani dostávám sladké pečivo a kakao. Po snídani rychle vyrážím. Mám toho moc před sebou.

Z Innsbrucku jsem docela rychle venku. Cesta ubíhá rychleji, než jsem čekal. První supermarket, který jsem za celou dobu potkal. Konečně jídlo! Samozřejmě, že ho jdu „otestovat“. K mému úžasu je zde velice levně. Za supermarketem na zahrádce poobědvám a odpočívám.

Zhruba v 18 h jsem dorazil do Stamsu a hledám ubytování, leč bezvýsledně. Nikde mi neotevřeli a v Gasthofu chtějí opět 42 € – nedám! Jdu dál. Asi za hodinu jsem dorazil do Silz. Situace se opakuje, ubytovaní pouze drahé. Tak pokračuji a je mi jasné, že to bude dneska pod širákem. Za vesnicí ještě zkouším kapličku, jestli nebude otevřena, ale nic, je zamčená. O kousek dál v lese vidím hřiště, je to jasné. Je tu přístřešek a taky voda, takže umýt, převléknout a zalehnout.

Ušel jsem 48 km a utratil 27 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz