Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 22. den: Ach, ta angličtina

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
10. 9. 14:49

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Landeck – St. Jakob)

Celou noc se budím, mrznou mi nohy. V 7 h mě budí zima naposledy. Vstávám a svižně balím. V 7:15 h, už jsem na cestě. Třeba někde ještě stihnu mši svatou. Povedlo se! Přicházím do Grins a zrovna bijí zvony. Po mši jdu do místní hospody, kde už sedí většina farníků, dám si horký čaj. Úplně cítím, jak mě většina hostů pozoruje. Moc se tam necítím, tak rychle dopíjím čaj a odcházím.

Šlapu prakticky jen do kopce. Šílené! Mám hlad jako vlk a restaurace nebo obchod v nedohlednu. Asi umřu hlady. Když jsem přišel do Flirsch, tak první kroky vedou do restaurace. Dávám si vídeňský řízek. Je sice velký, ale nezasytil mě, tak u kostela v další restauraci si dávám ještě špagety a pivo. Teď jsem se zase přejedl. Čeká mě náročná etapa – 8 km do kopce.

Nakonec to zase tak moc do kopce nebylo. Za městem je relaxační zóna s lehátky. Tak si chvilku odpočinu. Zavírám oči a budím se až v 16 h. Odpočinutý jsem, tak můžu vyrazit dál. V St. Jakob, když šlapu závěrečný kopec do Sv. Antona, vidím poutní značení na domě. Majitelé seděli před domem, tak je zdravím a ptám se na cenu. Rozumím, že cena za noc je 50 €, tak se jen zamračím a říkám, že je to více než hotel, a už chci odejít, když mě pán chytá za ruku a ukazuje papírek s napsanou cenou 15 €. Jen se usmívám a říkám, že je to levné a jdu se ubytovat. Mám pro sebe 2 ložnice, kuchyňku, sprchu a sociálky. To je krása! Zítra mě čeká asi nejnáročnější část Alp, měl bych vyjít na nejvyšší bod na cestě.

Ušel jsem 28 km a utratil 25 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz