Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela - 24.den: Začátek velké krize

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
12. 9. 9:24

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Klösterle – Friedhof )

Ráno zvoní budíček v šest. To je hrozně brzy! Nechce se mi vylézat ze spacáku, ale musím, domluvili jsme se tak. Pouklízíme v chatce a jde se. Scházíme dolů do města posnídat. V obchodňáku kupujeme něco k snědku a u kostela se nasnídáme. S Valentinem a Petrem (jak se Maďaři jmenují) se po společné snídani loučím. Jdou moc pomalu.

Zato já se blížím mílovými kroky k Bludenz. V jednu odpoledne jsem tu! Dnes chci dojít co nejblíže Rankweilu, vlastně co nejblíže k hranicím se Švýcarskem. V Bludenz mě začíná bolet noha, to bude ta včerejší jóga. Bolest je čím dál větší. Je horko, jdu po polní cestě a slunce pálí. V tom tichu slyším, jak mi v noze vrže a praská, bolest se s každým dalším kilometrem jen prohlubuje. Stále jenom odpočívám a hledám, kde bych mohl přespat. Někdy jdu jen pár metrů a musím si sednout. Asi 3 km před Rankweilem konečně krásné místo, které splňuje moje představy. Tady to zapíchnu a budu jenom doufat, že nebude velká zima v noci a hlavně, že mě přestane bolet ta noha.Trochu mě děsí, jaké zvuky vydává.

Ušel jsem 49 km a utratil 7 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz