Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 25.den: Kulhaje přes hranice

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
13. 9. 10:26

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Friedhof – Freienbach)

Vstávám před 7 h a v celou jsem už na cestě. Noha pořád hodně bolí, snad to rozchodím. Poměrně brzo jsem v Rankweilu. Mají tady krásnou baziliku. Vůbec se nemůžu pořádně pokochat, protože mě noha bolí čím dál více. Dnes toho asi moc nenachodím. Jdu si koupit jídlo a u kostela snídám. Ve 12 h jsem teprve za Rankweilem, bolest je horší. Slunce svítí a já přišel až k rybníku za Rankweilem. Je tu pláž a celkem dost lidí tu relaxuje. Přidávám se a doufám, že noha přestane bolet. Budím se před 15 h odpočatý a pokračuji v cestě, musím přejít aspoň hranice. O kousek dál se ještě stavuji na pivo, doufaje, že alkohol utlumí bolest. Jakmile ale vyrážím dál, začíná foukat nesnesitelný vítr. Kulhaje přecházím hranice do Švýcarska. Tak moc jsem se na ten okamžik těšil! Mělo to pro mě takovou váhu, jako bych úspěšně dokončil další ročník na škole. Místo toho tady kňučím jak zbitý pes a kulhám jak potrefená husa. Je mi z toho na nic.

Dokulhal jsem aspoň do Freienbachu ke kostelu, pro dnešek fakt končím. Jsem unavený jako kůň, a to jsem toho zase tak moc neušel. Noha mě opravdu dost bolí a k tomu všemu ještě ten vítr. Doufám, že noha do zítra odpuchne a vyrazím v lepším tempu. Uléhám u brány do kostela. Snad nikdo nepřijde.

Ušel jsem (jenom) 16 km a utratil 12 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz