Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 32. den: Poustevna Sv. Nikolause

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
včera 9:44

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(St. Jakob – Brienzwiler)

Po probdělé noci, kdy jsem skoro nespal, protože jsem prospal celý předešlý den, se mi nechce vstávat. Nakonec přece jenom v 7:30 vstávám, balím věci a vyrážím. Moc se mi nechce, ale jinak to nejde. Počasí mi vyhovuje, je 16°C a pod mrakem. Nohy jsou odpočinuté, nebolí. Vlastně necítím, že by kdy bolely – zatím. Po chvilce jsem u poustevny Sv. Nikolause de Flüe. Byl to poustevník, který pocítil Boží volání po 20 letech manželství. S požehnáním odešel od své manželky, se kterou měl 10 dětí, a žil jako poustevník. Byl mužem modlitby, vynikajícím rádcem a dokázal usmířit jednotlivce i celé skupiny.

U kostela si dávám zmrzlinu a pokračuji. Noha mě dnes nebolí, paráda! Mám v plánu dojít až do Lungernu. No a v pět odpoledne už jsem na místě. Jsem při síle, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat dál do Brüningpass, které sídlí na kopci. Když jsem vyšplhal nahoru, zjišťuji, že je tu jen nádraží a na nádraží teda spát nechci. Musím jít ještě dál. Síly docházejí. Noha začíná pobolívat.

Další možnost, kde by se dalo přespat, je Brienzwiler (cca dvě hodiny cesty). O půl sedmé přicházím do Brienzwiler sice unavený, ale hlavně noha stále moc nebolí! Je tu celkem levný hotel pro poutníky, tak snad budou mít volno. Mají! Super! Ubytovnu má starší manželský pár. Jsou velice vstřícní a komunikativní. Když zjistí, odkud jdu, zděsí se a dostávám na večeři polívku zdarma. Zaplatím pouze ubytování a snídani. Pokoj sdílím s manželským párem a říkám si, že dnes byl fakt pohodový den. Děkuji, Bože. Dobrou noc.

Ušel jsem 44 km a utratil 55 fr.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz