Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 33. den: S Maďary na koberečku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
21. 9. 8:37

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Brienzwiler – Merligen)

V noci mě několikrát vzbudilo chrápání spolunocležníka. Mezi 3 a 4 h jsem prakticky nespal. Bylo to ŠÍLENÉ!!! Vstávám v 7 h a páchám hygienu. Na snídani byla mimo jiné i vynikající domácí marmeláda.

Po dlouhém loučení v 8 h vyrážím. Cesta je v pohodě, ale opět začala víc a víc bolet noha. Jsem zvědavý, kam až dnes dojdu. Je skoro 10 h a jdu kolem nádraží. Koho to nevidím? Před nádražím sedí u stolku dvě známé tváře - kluci z Maďarska. Dále pokračujeme opět spolu. Cesta ve třech ubíhá rychle. Když chvíli odpočíváme, říkám jim o své noze. První z nich, Valentin, mi dává mastičku a říká něco ve smyslu, že je zázračná, tak uvidíme. Jakmile si stoupnu, je to mnohem lepší - bomba! Bohužel po 1,5 h mastička přestává fungovat a musíme si dát pauzu. Obědváme na krásné vyhlídce, je to jako v pohádce. Noha mě přestává bolet, tak zkusím jít rychleji a Maďarům unikám.

V Merligen u kostela už fakt nemůžu, noha bolí jako čert, tak odpočívám. Maďaři mě dohnali a rozhodli jsme se, že tu přespíme. Pro tři je tu ale málo místa, tak Maďaři půjdou asi o dům dál. Ještě omrkli WC a objevili chodbu před WC dlážděnou kobercem! WOW! Snad nás večer nikdo nevyhodí. Přespíme tady všichni tři.

Ušel jsem 37 km a neutratil ani frank.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz