Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 35. den: Senza den

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
23. 9. 7:55

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Wislisau – Fribourg)

Ráno zvoní Valentinovi budík již v 5 h! To nedám!!! On vstává, já a Petr ne! Petr nakonec před 6 h vstává, já stále ležím a dělám, že nic neslyším. V 6:30 h se loučíme a já usínám. V 7:30 h se budím a snídám. Vycházím až v 9:15 h. V Schwarzenburgu jsem narazil na „mega“ COOP a strávil v něm hodinu. Výsledek je uspokojující – jídlo na dva dny, lžička, kterou jsem zapomněl doma, hrníček, který jsem netušil, že budu potřebovat a mast na nohu - extra hot. Za městem na lavičce pod křížem a krásným výhledem konečně obědvám. Dnes je krásně.

V 15 h jsem již v St. Antoni a už mám zase hlad. Do Fribourgu, kde chci dnes spát, zbývají jen 2 h, tak něco málo svačím. U kostela ve Fribourgu jsem kolem
17 h. Mše je v 17:30 h v malém kostelíku, který pravděpodobně patří františkánům. Po mši jdu pro radu a razítko do katedrály, která je nedaleko. Když už vycházím ven z katedrály, vidím papír s ubytovnami pro poutníky. Vybírám tu nejlevnější.

Zvoním na faře a otevírá mi mladý muž, asi kněz. Ptám se po noclehu, odpovídá, ať počkám. Dlouze potom telefonuje, hledá klíče a nakonec asi až po půl hodině mě vede konečně do pokojíku hned vedle katedrály. Ukazuje mi pokojíček. Mám počkat na jiného kněze, který přichází asi po další půl hodině a nese mi povlečení a jídlo. Zjišťuji, kolik budu platit, kněz jen s úsměvem odpovídá „gratis.“ Večeřím čínskou polévku, sprcha, mast na nohu a dobrou noc… Ráno mě čeká mše sv.
v 8:45 h.

Ušel jsem 27 km a utratil 40 fr.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz