Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 36. den: Slavnost hudby

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T

Průvod ve vesnici Autigny.

24. 9. 8:06

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Fribourg – za Curtilles)

Vstávám v 7:15 h, parádně vyspaný. Posnídám rybičky a uklízím po sobě. Klíče mám nechat ve schránce. Ještě si prohrabuji batoh a znovu objevuji tu malou pláštěnku. Zanechám ji tady pro jiné poutníky. V 8:30 h jdu na mši a po ní hned vycházím. Je velké horko. Šátek, který jsem měl dosud kolem krku, uvazuji na hlavu. Musím si koupit klobouk.

Do vesnice Autigny vcházím po polní cestě, která navazuje na ulici s krásnými domy. Všude na domech a v zahrádkách tu mají výzdobu na motivy hudby. Jak si tak prohlížím všechny ty ozdoby a noty povalující se po zahrádkách, slyším čím dál rychleji klapat podpatky. Dobíhá mě starší paní a ptá se, kam mám namířeno. Než přijdeme ke kostelu, všechno jí povím a ptám se, co se tady děje. Všude už jsou totiž lidé, někteří v kostýmech, a hraje hudba. Vykládá mi o dnešní místní slavnosti, je den hudby a je tu velká sláva. Moc jí nerozumím, jelikož mluví velice rychle, tak stále odpovídám: „YES“ nebo „OK“ a vlastně ani nevím, s čím souhlasím. Jakmile přijdeme k jakési pokladně, platí k mému překvapení i za mě. Trochu se vzpírám, ale nakonec svolím a jdu se s ní podívat. V 14:30 h začíná průvod. V průvodu se střídají dechovky, alegorické vozy, místní sdružení a všichni předvádí, co umí. Zpočátku to bylo fajn, ale po 3 h už to začala být celkem nuda. Sem tam prošla nějaká skupina a nabízela víno nebo něco k zakousnutí, což jsem neodmítl. Průvod končí po 17 h. Paní mě mezi tím seznámila se širokým okruhem přátel. Zvou mě na už několikáté pivo a nabízejí nocleh. Odmítám, chci jít dál. Tak mě dávají 10 franků a loučíme se. Ačkoli jsem trochu smutný, jdu dál. Přemýšlím, proč jsem vlastně nezůstal, že to mohlo být fajn.

Někdy se člověk rozhodne pro něco, co úplně nedokáže v ten daný čas ocenit, ale nemyslím si, že jsem udělal špatně.

V 18:30 h jsem v Romontu. Někde za městem bych chtěl přespat, tak jdu hledat. Až po 10 kilometrech za Curtilles jsem našel příhodné místo, super. Ráno brzy vstávám, ať ujdu co nejdál. Díky Bože za dnešek.

Ušel jsem 40 km, utratil 8 fr a dostal 10 fr

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz