Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 37. den: Noha stále bolí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T

Jezero Lec Léman neboli Ženevské jezero.

25. 9. 7:13

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(za Curtilles – Morges)

Vstávám v 7 h a už v 8 h jsem v Moudonu a kupuji snídani. Objevil jsem sice drahé, ale výborné koblížky. Snídám u kostela a frčím dál, Lausanne není daleko.

Jde se parádně, protože počasí je přímo ukázkové. V Lausanne jsem v 16 h, hned na začátku ztrácím značku Svatojakubské cesty. Chvilku jdu správně a pak si zacházím pár kilometrů. Konečně jsem přišel k jezeru Lec Léman, kde jsem chtěl spát. Procházím obrovským parkem, moc lidí tu griluje, sportuje a vůbec relaxuje, tak mi to tu asi nevyjde.

Než jsem došel, do St. Sulpice, bylo už 19:30 h. Tady se navečeřím. Jdu hledat plac na spaní. Před Morges je sice velký park, na který jsem si dělal také zálusk, ale přece jenom je tam taky hodně lidí, musím jít dál. Po procházce městem zabloudím do přístavu, už jsem hodně unavený, noha stále bolí, i když o ní nepíši. Mezi plachetnicemi je natažená plachta. Snad nikdo nepřijde. Vyčerpán ulehám. Konečně!

Ušel jsem 52 km a utratil 16 fr.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz