Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 38. den: Pár kilometrů s poutnicí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
26. 9. 8:30

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Morges – Commugny)

Vstávám v 6:30 h, rychle se balím, aby mě nikdo nezpozoroval, a snídám až na konci přístavu, kde jsou lavičky, stůl a také hospoda. V St. Prex nakupuji chleba a koblížky. Za Buchillon potkávám jednu holku, která je na cestě 3 dny a taky jde do Santiaga. Chvíli si představuji, že bychom šli spolu a lépe se seznámili, tak vykládáme. Říká, že denně jde „jen“ 25 km a bolí ji celé tělo. Jde opravdu velmi pomalu a strašně ztěžka. Rád bych jí nějak pomohl, ale má pomoc není vítána. Jak tak jdeme, říkám si, že možná zpomaluje schválně, možná by chtěla jít sama, tak se za Allaman loučíme. Přemýšlím, že bych se s ní snad chtěl ještě někdy potkat.

Trochu jsem přidal a v 11:30 h už jsem v Rolle. Dnes mám čas, tak počkám na mši, která začíná až za hodinu. Čekání se vyplatilo – mše byla úchvatná! Bylo tam pár tetiček, celá mše byla zpívaná a capella. Když lidé zpívali, kněz zpíval druhý hlas do mikrofonu – prostě něco úžasného! V 13:30 h vycházím z Rolle.

V Nyonu vidím obchod s těmi vynikajícími koblížky. Neodolám a jdu si pro ně. Měli poslední. Za Nyon na lavičce si dělám pauzu a užívám si koblížků, bohužel jsem neodolal a snědl je všechny. Za chvíli jsem v Céligny – super, dneska se mi to šlape! Bez zastávky jdu do Commungy a hledám, kde bych strávil snad poslední noc ve Švýcarsku. Našel jsem, děkuji Bože. Do Ženevy zbývá podle mapy 18 km a na hranici s Francií dalších 9 km, tak snad to zítra v pohodě zvládnu. J.

Ušel jsem 48 km a utratil 17 fr.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz