Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 41. den: Snídaně za východu slunce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T

Sušení prádla

29. 9. 7:20

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Seyssel – Yenne)

Ráno je chladné a z vyhřátého spacáku se mi vůbec nechce, takže jsem si dal snídani „ve spacáku“ při východu slunce. V 7 h vylézám, balím a vyrážím, než někdo přijde. Cesta do Chanaz je nekonečná a to ještě těsně před městem zjišťuji, že tady nemají žádný supermarket. Nejbližší je v Culos. Musím jít nakoupit i za cenu, že si zacházím zhruba 4 km. Nakupuji raději na 2 dny, kdo ví, co mě čeká a co bude. Krosna je těžší o 4 kg dobrot. Ve městě i na lavičce u cesty obědvám a po obědě si dávám guinnessa - krásně osvěžující na tom poledním slunci. Když se rozcházím, cítím mírnou nejistotu, ale jde se zlehka a krosnu skoro necítím. Jedno pivo a jaké divy!

Do Chanaz zbývá 6 km. Za hodinu jsem konečně tam. Je 13:30 h a všude mají zavřeno. Infocentrum otvírá ve 14 h. Počkám, jdu se zchladit do kostela, ten je ale taky zavřený. Tak ve stínu u infocentra odpočívám. Ve 14 h si jdu pro razítko a pokračuji v cestě. Chci dojít do Yenne.

Cesta se vleče, vůbec neubíhá, 16 km jen pole, lesy, vinohrady a sem tam nějaká osada. Do toho krásně hřeje slunce. Za Jongieux u kapličky večeřím a po večeři lupnu jednoho Heinekena. Do Yenne zbývá tak hodina cesty. Když přicházím do Yenne, jdu přímo do kostela. Zrovna končí mše, tak jdu za knězem vyprosit razítko. Většinou se moc nevybavuji. Jen si nechám dát razítko a když se nikdo nezeptá, zdvořile se rozloučím a jdu o dům dál. Jelikož je dnes pátek, jdu raději za město. Nad městem jsem zahlédl kapličku, tak snad tam se ubytuji. Vyšlápl jsem kopec a u kapličky na lavičce budu spát. Je tu dost mravenců, ale snad mě nesní. Ještě návštěva tří teenagerů, kteří si jen došli poslechnout hudbu z telefonu, povykládat a za chvilku jsou pryč. Na dobrou noc jím ještě kompot – moc dobrý!

Ušel jsem 42 km a utratil 15,3 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz