Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 44. den: Nemám co jíst

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
2. 10. 9:59

V roce 2014 jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Ušel jsem něco kolem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Prošel jsem celkem šest zemí. Zde se dozvíte, co jsem já, jakožto poutník, denně prožíval.

Článek

(Gillonay – Clonas)

Budík vypínám v 5:30 h. Vlastně nechápu, proč jsem si ho dal na tak brzy. Spím dál. Vzbudí mě až sluníčko před 7 h. Nemám co jíst, tak rychle balím a jdu si dolů do města něco koupit. Všude je ale zavřeno, asi nějaký svátek. Bohužel nemám moc přehled. Naštěstí pekárna má otevřeno – jsem zachráněn! Po snídani vyrážím vstříc novým zážitkům. Počasí nemá chybu, ve stínu je 22° C. Dnes oproti včerejšku nemám problém s vodou - je všude. Snažím se jít svižně a moc neodpočívat. Ve 14 h mám za sebou jen 22 km, myslel jsem si, že to bude více. Obědvám zbytek paštiky, chvíli odpočívám a znovu se vydávám na cestu. Před Assien chci dnes spát. Nacházím sad s třešněmi. Večeře je jasná! Uléhám pod strom s plnou náručí třešní.

Ve 20 h jsem v Assien, ale nevidím tu místo, co hledám. Nějaké místo, kde budu alespoň trochu chráněný od zbytku světa, vlastně hledám i trochu soukromí. Bohužel to vypadá, že bude v noci pršet. Do Chavanay, což je další větší město na trase, zbývá 14 km, to už dnes nedám. Stále jdu, už jen ze setrvačnosti a s nadějí, že bude kde hlavu složit. Konečně Clonas, taková menší vesnička. U kostela je menší parčík. Lavičky jsou tak trochu schované, takže se tu cítím dobře. Tady strávím dnešní noc. Unavený uléhám na lavičku - konečně! Pozoruji hvězdy. Netrvá moc dlouho a usínám.

Ušel jsem 54 km a utratil 7,95 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz