Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 64. den: Cesta bez batohu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
22. 10. 9:01

V roce 2014, ve svých 22 letech, jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Prošel jsem 6 zemí, celkem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Denně vás obeznámím s tím, co jsem jako poutník prožíval.

Článek

(Arthez de Bearn – Sauvelade)

Ráno jdu před 7 h do místní pekárny pro bagety ke snídani. Pak se ještě vracím do ubytovny a chystám si snídani. Včera jsem si koupil vajíčka a musím je zpracovat, nemusely by totiž dnešní trasu přežít. Tak je dělám natvrdo. Po snídani balím věci a v 9:30 h vyrážím na mši. Jsem domluvený s paní, co nás ubytovala, že si tam nechám věci a po mši se pro ně vrátím. Pár kluků, kteří tady taky spali, se ke mně přidávají, tak jdeme ve třech. Celou cestu do kostela si vykládáme o tom, jak je super jít bez batohu. Pak děláme srandu a bereme kamení do kapes, abychom neuletěli. Už od rána prší a vypadá to, že hned tak nepřestane. No co, náladu nám to nezkazí.

Po mši se rozpršelo ještě mnohem více a jeden hodný pán nám nabízí, že nás sveze autem zpět k ubytovně. Neváháme ani chvíli. Na ubytovně jsem hned. Beru si věci, loučíme se a já ještě s jedním pánem, který má namířeno taky do Santiaga, vyrážíme.

Celý den jdeme společně, on má v plánu spát v Sauvelade a já to chci protáhnout až do Navarrenx. Ovšem v Sauvelade zjišťuji, že je tu dost dobré Gite (ubytovna pro poutníky), takže se jdeme ubytovat spolu. Děkuji Bože.

Ušel jsem 17 km + 4 km(mše) a utratil 21,5 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz