Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 70. den: Jak se vstávalo po včerejšku?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
28. 10. 15:49

V roce 2014, ve svých 22 letech, jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Prošel jsem 6 zemí, celkem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Denně vás obeznámím s tím, co jsem jako poutník prožíval.

Článek

(Los Arcos – Logroňo)

Vstáváme sice v 7 h, ale vycházíme až v 8 h. Žádné divočení, všechno pěkně v klidu a opatrně, po včerejšku nejsme úplně v dobré kondici. Raději si dáváme štaprlu na rozjezd. V Torres snídáme a pak jdeme bez zastavení až do Viany. Počasí nám dnes opravdu přeje, je krásně slunečno, na nebi ani mráček. Ani trasa není náročná – žádné kopečky. Dalo by se říct, že jdeme jen po rovince – prostě PARÁDA!

Ve Vianě poobědváme a pokračujeme v cestě. Do Logroňo už jen 10 km. Tady se ubytujeme v ubytovně, která je „donativo“. Je to přímo v klášteru. Majk naštěstí umí moc dobře anglicky, tak mu mnich vysvětluje, co a jak a ten mi to pak tlumočí. Je ještě málo hodin, tak dáváme sprchu a jdeme se projít do města. Když už jsme zpět, ubytovna už je plná, tak si jdeme ještě chvilku lehnout.

Po mši pak dostáváme večeři – salát s těstovinami a melounem - mňam! Před večeří se ještě domlouvá, jakým jazykem se bude po dobu večeře mluvit. Naštěstí to bude angličtina, tak se můžu taky zapojit.

Ušel jsem 29 km a utratil 34,50 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz