Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 75. den: 17 km bez civilizace

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
2. 11. 9:23

V roce 2014, ve svých 22 letech, jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Prošel jsem 6 zemí, celkem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Denně vás obeznámím s tím, co jsem jako poutník prožíval.

Článek

(Itero de la Vega – Calzadilla de la Cueza)

Opět vstávám jako poslední. Večer jsme se domluvili s Janušem, že poputujeme spolu i zítra, když to půjde. Ve Fromista děláme menší občerstvovací zastávku, ale obědváme až v Condes. Dnešní trasa je zajímavá tím, že vesnice jsou od sebe na „hony“ vzdálené. Např. nejbližší vesnice po Condes je až po 17 km.

Januš v Condes zůstává. Dál už nemůže, protože ho bolí nohy. Škoda, jde se s ním dobře. Nasytím se, doplním tekutiny a kráčím dál sám. Takže teď opravdu 17 km nikde nic. Nebe je čisté, jen trochu pofukuje.

Před 19  jsem ubytován, mají tu i wifi, ovšem šnek je oproti ní blesk! A tak ulehám a jdu spát hladný, protože jsem obchod nenašel. Děkuji +, že jsem zvládnul dojít až na toto místo.

Ušel jsem 51 km a utratil 11 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz