Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 76. den: Cesta ve dvou lépe ubíhá

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
3. 11. 8:17

V roce 2014, ve svých 22 letech, jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Prošel jsem 6 zemí, celkem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Denně vás obeznámím s tím, co jsem jako poutník prožíval.

Článek

(Calzadilla de la Cueza – El Burgo Ranero)

Při vstávání jsem zase poslední. Ke snídani si dopřávám pistácie a vyrážím.

Za třemi vesnicemi potkávám starého známého Januše. Nocoval v Calzadilla de la Cueza stejně jako já, akorát venku, a ještě k tomu bez spacáku. Někde se totiž dozvěděl, že spacák nebude vůbec potřeba, protože bude spát v ubytovnách. Rozhodl se tedy pro co nejmenší zátěž a většinou spí jen pod prostěradlem. Teď pokračujeme v cestě spolu. Počasí nám přeje a cesta ve dvou lépe ubíhá.

Na oběd přibrzdíme v Sahagún a pak rychle pokračujeme. Po 19 h jsme v El Burgo Rumero. Jde se na pivko! Ale předtím ještě nakoupit něco k večeři. Kolem 19:30 h se hodláme ubytovat. Jdeme do obecní ubytovny, ale mají plno. Dostáváme tip na jinou ubytovnu ve městě. Jsme tu, ale dle gestikulace staršího pána je tu taky plno. Po chvilce nám řekne, ať počkáme, pak nás vede k zahradní chatce. Bereme to. Po večeři si rádi dáme sprchu a hurá „na kutě“.

Ušel jsem 41 km a utratil 24 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz