Hlavní obsah
Cestování

Pěšky z Moravy do Santiaga de Compostela, 77. den: na chuť, pak na zdraví, na kamarády, na práci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jolana T
4. 11. 10:20

V roce 2014, ve svých 22 letech, jsem absolvoval cestu z Domanína do španělského poutního města Santiago de Compostela. Prošel jsem 6 zemí, celkem cca 3 400 km a cesta mi trvala 88 dní. Denně vás obeznámím s tím, co jsem jako poutník prožíval.

Článek

(Calzadilla de la Cueza – León)

Vstáváme v 7:30 h a já rovnou snídám, co zbylo z večeře. Januš si jde nakoupit něco čerstvějšího, tak vychází dřív. Jakmile mám po snídani, jdu ještě do místního obchůdku. Kupuji jen kakao a hned si ho dávám. Po několika kilometrech mě začíná bolet břicho a chvilku na to hledám nějaké zákoutí. Toto je velká nevýhoda putování, že nemáte záchod hned na chodbě a navíc potkávám každou chvíli nějakého poutníka. Vše vyřešeno. Když vcházím do vesnice, vidím, jak tu sedí v baru Januš. Přisedávám si a naše setkání zapíjíme pivkem. Já na spravení, on na trávení.

Cesta do Leónu je lemována vesnicemi na každém kilometru. Hned je to veselejší! Sem tam zastavujeme a dáváme si pivko, třeba na chuť, pak na zdraví, na kamarády, na práci atd.

Naštěstí jsme došli až do Leónu. Jdeme se ubytovat do největší a zároveň nejlevnější ubytovny. Je to tu postel na posteli. Mnoho poutníků už spí. Tak jen rychlá sprcha a jdeme do města. První jdeme do baziliky. Bohužel v 18 h zavírá, což je asi za 2 min. Tak si jdeme spravit náladu večeří. Je tu nějaký fast-food. Po něm si dávám zmrzlinu a nakonec postel.

Do cíle zbývá 300 km, Santiago je už prakticky za rohem, díky Bože.

Ušel jsem 38 km a utratil 25 €.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz