Hlavní obsah
Lidé a společnost

Brežněvova dcera Galina: Zlobivá sovětská princezna utekla s cirkusákem. Skončila jako alkoholička

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Malba na Berlínské zdi zachycuje momentku, kdy Galinin otec a nejvyšší představitel SSSR Leonid Iljič Brežněv líbá východoněmeckého předáka Honeckera.

18. 9. 10:00

Když se prominentní dcera Leonida Iljiče Brežněva bezhlavě zamilovala do o dvacet let staršího cirkusáka, se kterým utekla, jejího otce málem trefil šlak. A nebyl to zdaleka jediný skandál této nezvladatelné a problematické první dcery SSSR.

Článek

Z dobré rodiny

Galina Brežněvová se narodila v roce 1929 v podhůří Uralu. Jako dcera sovětského politika a dlouholetého generálního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu měla vše, nač si ukázala. Brežněv potkal Galininu matku na jedné taneční zábavě ještě jako student. Viktorija také studovala a stala se z ní porodní asistentka, ale v tomto oboru nikdy nepracovala. Brzy po svatbě se totiž manželům Brežněvovým narodila dcera Galina a její bratr Jurij, takže Viktorija se starala o děti a domácnost. Na veřejnosti se objevovala málo, měla ráda své soukromí a klid. Dcera po ní ale rozhodně nebyla.

Utekla s akrobatem

Už od mládí se chtěla Galina stát herečkou, ale otec to zakázal. Výstřední a divoká slečna Brežněvová se tedy dala na studium pedagogické fakulty, které ale nedokončila. Místo toho svému otci připravila hodně nepříjemné překvapení. Jednoho dne se sebrala a zmizela. Na zájezdovém cirkusovém představení se totiž zamilovala do o dvacet let staršího akrobata, navíc vdovce se dvěma dětmi. Utekli spolu a téměř rok o sobě nedávali vědět. Potom se vrátili a Galininy rodiče odprosili. A světě div se- z Brežněvova zeťe se zanedlouho stal ředitel cirkusu. A z budoucího nejvyššího představitele Sovětského svazu se stal dědeček. Galině se totiž narodila dcera Viktoria. Ani ta však nezabránila rozvodu svých rodičů.

Druhému muži bylo teprve 18

Galina prostě měla pro cirkusové umělce slabost. V Japonsku se totiž zamilovala a opět do cirkusáka. Jenže její nové známosti bylo teprve 18 let! Po návratu do Ruska se se svým mužem rozvedla a tajně se provdala za mladičkého iluzionistu, se kterým utekla. Věděla, že otec s novým sňatkem nebude souhlasit. To se nemýlila. Poté, co novomanžele chytili v jednom hotelu, jejich manželství bylo okamžitě anulováno a rodiče Galinu pro jistotu ubytovali v jejich blízkosti, aby ji mohli hlídat. Ta chvíli pracovala jako maskérka a dál svému mocnému otci působila starosti. Skandály u ní byly na denním pořádku. Jednou se třeba účastnila recepce v úplně průhledných šatech, pod které si nevzala spodní prádlo.

Vhodný manžel a nepohodlný milenec

Potom se ale opět zamilovala, ovšem tentokrát otec nenamítal vůbec nic. I když jeden škraloup její nový vyvolený přeci jen měl. Byl to sice podplukovník, ale ženatý. V tichosti byl rozveden a potom už nic nestálo v cestě tomu, aby si mohl dceru Leonida Brežněva vzít za ženu. Manželé si žili na vysoké noze, vždyť jen svatebním darem dostali od nevěstina otce zařízený byt, letní vilu a automobil Škoda 100. Mnohem raději však jezdili luxusními zahraničními auty. Stejně jako první manžel, povýšil brzy i ten třetí. Stal se z něj generál. Po pěti letech však začal promiskuitní Galinu nudit. Bylo jí sice už 48 let, ale opět ztratila hlavu. Našla si nového milence, o dvacet let mladšího studenta herectví a svým mimomanželským vztahem se ani trochu netajila. Čekala na svého miláčka před jeho školou, kupovala mu šperky, a dokonce mu pořídila i byt. Nový skandál byl na světě a bylo potřeba se nepohodlného milence zbavit. Ohrožoval pověst Galinina manžela i otce. Nakonec byl obviněn z možné účasti na loupeži diamantů a dostal pět let vězení.

Zničila ji vodka

Vězeňská cela se nevyhnula ani Galinině manželovi. Jeho kdysi vlivný tchán byl už několik let po smrti a k moci nastoupili jiní. Bratr i manžel Galiny Brežněvové byli obviněni z korupce. Ve svých 64 letech se Galina počtvrté provdala. Ženichovi bylo teprve 29 let. V té době už kdysi prominentní dcera mocného otce hodně pila. Nepohrdala ani vodkou té nejhorší kvality, pila prostě vše. U ní doma se scházely různé pochybné existence a jednoho dne už to její dcera Viktoria nevydržela a matku nechala umístit do psychiatrické léčebny poblíž Moskvy. Tam také bývalá sovětská princezna Galina Brežněvová v roce 1998 ve svých 69 letech zemřela.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz