Hlavní obsah

Lidé jako kočky? Jaká kočka jste Vy?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com
30. 8. 14:48

Když si přirovnáme kočky k lidem, pro každého to může znamenat něco jiného. Bodejť by ne, když je tolik druhů koček.

Článek

Pro někoho by to mohlo znamenat introvertního člověka, někoho kdo se nejradši toulá sám. Někoho kdo nemá rád lidi, není k ním otevřený a nerad se s nimi stýká. Někdo jako malá černá plachá kočička, když ji pohladíte, pokusí se Vás drápnout, i když má vlastně drbání za ouškama ráda. Taková kočka má ten nejjemnější a nejkrásnější kožíšek, avšak bojí se lidí a nenechá si je pustit k tělu. Je klidná ale dokáže bláznit, takový lidé jsou ti nejlepší když se k nim dostanete blíže a pořádně je poznáte, až potom se nebojí nechat pohladit kožíšek.

Někdo jiný si pod slovní spojením: je úplně jako kočka, přestaví tu huňatou kouli sádla a hnědých chlupů. Mají rádi společnost, ale jenom občas, většinu času si jenom tak hojí na gauči a vrní. Rádi se nechají podrbat a pohladit a nikdy neodmítnou plnou misku žrádla. Takoví lidé jsou ten přátelský komfortní typ, často spí a jsou velmi líní, to jim však nezabrání být skvělými společníky a umí dobře naslouchat.

Další typ koček i lidí jsou malí zrzaví střeštěnci. Takové kočky mají pořád nutkání poskakovat, běhat kolem a mňoukat. S kočkou takového typu se nikdy nenudíte, rádi se nechají podrbat za ouškama ale jestli se jenom pokusíte je podrbat na bříšku, očekávejte drápance a kousance, které nikdy pořádně nezmizí. Podobní jsou i takový lidé, ne že by tak moc kousali, ale rádi se nechají pochválit. Nechybí jim jistá sebejistota, zato jsou skvělí pro jejich střeštěné nápady a vylomeniny. Jsou to právě oni kdo jsou vám schopní zavolat ve 2 hodiny v noci a zeptat se na recept na sušenky. Nikdy se s nimi nikdo nenudí.

Nesmíme ovšem zapomenout na mrzuté kocoury. Ty staré koule šedých chlupů, co věčně jenom leží a mručí. Nevadí jim Vás pokousat, ale zato se nikdy nenechají pohladit nikým jiným. Takový typ starého mořského vlka není tak populární mezi mladými lidmi, ale mezi staršími je jich habaděj. Můžou působit nevrle ale vážně se o své majitele zajímají, i když jim samozřejmě patřičně vynadají, když jejich miska není plná ve správný čas.

Je mnoho druhů koček i lidí, ale nesmíme zapomenout na to, že všichni jsme si nějak podobní a všichni v sobě máme alespoň trochu kočky. Jaká kočka jste Vy?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz