Článek
Prosluněné zahrádky kaváren, cukráren, bister a restaurací obsadili sluníčkachtiví hosté. První májový den se letos v Šumperku skutečně vydařil, už se těšíme na ten příští.

Zde je pohled na zahrádku Bistra na Hlavní třídě.

Maminka sladila holčičku s kvítky na Točáku. Tyhle fotografie s násobením barev jsou velmi oblíbené, hezky se na ně kouká.

Bronzová instalace šumperské rodačky posloužila jako pítko pro pejsky. Lea Vivot po emigraci z rodné země v roce 1968 žije a tvoří svá sochařská díla v Kanadě. Tvoří zejména bronzové sochy v životní velikosti, většinou lidských bytostí , součástí jsou často bronzové lavičky, například v Šumperku další socha u radnice, kde na lavičce sedí matka objímající mimino.

Před budovou Vlastivědného muzea, původně rezidence rodiny Chiari, se děti povozily na kolotoči. Ten se objevil v Šumperku po dlouhé době a byl stále obsazený.

Obrovský barevný skákací hrad byl také v obležení nadšených dětí.

K prvnímu květnu patří polibky pod kvetoucími stromy. Zrovna líbající se pár se mi nepoštěstilo vyfotit, tato dívka zastoupila alespoň jednu stranu páru.

Taneční kroužky Vily Doris navštěvují zejména dívky už od 3 let. Tahle děvčátka tančila s opravdovým elánem a zaujetím, moc jim to šlo. Maminky, tatínci i prarodiče v obecenstvu byli nadšeni, sourozenci mávali a učínkující také.

Vystoupení na této fotce působí neuspořádaně, o to více působilo na diváky, ti byli opravdu nadšeni. Takovéto situace jsou nejvíce lahodící nejen oku fotografky.

Kostýmy jsou jednoduché, o to však působivější, v barvách jara a také nevinnosti.

Hlediště v amfiteátru u Vily Doris bylo zaplněno do posledního místečka, snad si někteří diváci neodnesli úpal.

Zaujal mě jednoduchý a snadno proměnlivý kostým dívek. Černý základ, jen převléknou sukénku a hned jsou to úplně jiné tanečnice.

Něco hezkého se chystá. Již skoro ženy si oblékly jednoduchou rozevlátou sukni a k ní dráždivou fialovou halenku, výsledek působil opravdu impozantně. Kdoví, jak vznikají kostýmy tanečnic z Vily Doris?

Zajímavé choreografické prvky opravdu zaujaly.

Tato na první pohled statická kreace byla vizuálně velmi působivá.

Skoro dámy se loučí, aby uvolnily místo na podiu dalšímu tanečnímu uskupení.

Zaujalo vás toto vystoupení v krásných dlouhých šatech v módní azurové? Dívky vám rády zatančí na plese či jiné společenské události.

Tato skupina opět v jednoduchých, o to ovšem působivějších kostýmech, se věnuje převážně street dance. Jejich zaujetí tancem je obdivuhodné, každý pohyb je propracovaný do nejměnších detailů a dokonale dotažen.

Tahle parta dívek tančí s elánem a dokonalostí, asi je to mooc baví.

V pozadí Vila Doris. Tuto vilu nechal postavit hrabě Chiri v zahradě Pavlínina dvora, součásti Chiariho sídla, v roce 1899 pro svého syna, ten ji pojmenoval podle své ženy Doris. Syn byl nejen milovník hudby, ale také sám ji skládal, včetně oper. Hrabě Chiari si přál, aby vila vznikla ve stylu italské renesance, což se myslím úspěšně podařilo.
Letní divadlo bylo k vile přistaveno v roce 1955.