Hlavní obsah

Máša a Dáša. První siamská dvojčata, co žila, ale ne podle svých představ

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Creative Commons / CC0 (volné dílo)
27. 10. 22:24

Máša a Dáša, siamská dvojčata, co byla v životě jen nešťastná.

Článek

Musela jsem si přečíst článek o Máše a Dáše. Je fascinující, že tyto dvě (vlastně jedno tělo a dvě hlavy) dívky, siamská dvojčata, přežily tolik mučení a týrání od lékařů, než kdokoliv jiný.

Když se na to podívám z hlediska dospělého člověka, dost mě překvapuje, že se v té době mohlo ztratit dítě nebo dokonce děti. Zavřít je do ústavu a pak na nich dělat experimenty. Dnes se někdo ztratí a do chvíle o tom ví celý svět. V té době však o tom nikdo sedm let nevěděl. Zkusili na nich co šlo a pak v 53 letech zemřely. Na to, že byly týrané a vystavované velmi drastickým pokusům, se dožily poměrně pěkného věku.

Umíme si však představit tu bolest, zoufalství, vedlejší účinky a strach, který měli? Přitom, jako ženy toužili po lásce možná i rodině. Nikdy jim to však nebylo přáno.

Pro mě příběh plný utrpení a zoufalství. Nejhorší je, že takových případů bylo nespočet. Dnes už není toto zcela možné. Pozor si však dávat musíme, protože se dnes dají dělat jiné věci, které jsou stejné a nebo ještě horší.

https://www.lifee.cz/desivy-osud-prvnich-siamskych-dvojcat-v-rusku-masa-a-dasa-maminku-nikdy-nevidely-lekari-je-mucili-krutym-zpusobem-00655

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz