Hlavní obsah
Rodina a děti

Matka se musí starat a ještě chlapa uctívat jako boha? Ne, děkuji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

28. 10. 13:15

Nevím, ale mateřská pro mě je spíše oprus..

Článek

Tak musím reagovat na tento článek a rozhodně s ním až tak nesouhlasit. Rozhodně ne při více dětí v rodině. S jedním dítětem možná takto může žena se chovat, ale při vícero dětí asi těžko. Muž chodí do práce a nosí vyšší částku než žena, to je sice pravda, ale neznamená to, že se nemůže se ženou o práci doma podělit.

Asi to někomu uniká, ale pokud vím rodiče jsou oba dva. A není nic příjemného, když doma dítě pláče a nebo má teploty. Když je nemocné nebo se nemůže nadechnout. Muž v této době je třeba v práci a pak večer přijde domů a ještě k tomu všemu bručí na svoji ženu, která se opravdu nezastavila a nebo se opravdu starala o dítě nebo děti. Házet všechny ženy na mateřské do jednoho pytle je opravdu nefér.

Já se například mohu přetrhnout, abych přidala do rozpočtu, ale i tak, jak se snažím já, se snaží muž mě pomoct s dětmi. Jsou to naše děti, naše peníze a náš život. Není fér říkat, že muž je něco víc, protože pracuje. Myslím, že žena na té mateřské být musí, protože chtěli rodinu. Pak se dokonce snaží třeba na nejkratší dobu, aby šla opět do práce. To však musí pak mít chůvu, protože ve školkách není místo.

Takže ono to není tak jednoduché říct: muž je lepší a žena se doma jen válí. Neustále žena musí na to dítě dávat pozor i v noci, kdy Muž spí a nabírá sílu na další pracovní den, fotbal s kamarády a nebo páteční pivo s klukama. Žena doma čeká, stará se o děti a do tří let se nikam moc nedostane.

Jsou i výjimky, ale ty jsou všude. Všichni nejsme stejní, ale názorem budu bojovat za ty maminky jako jsem já, pracuju, starám se o čtyři děti. Snažím se je vychovat, chodit s nimi ven a na různé dětské akce, slavíme Vánoce a Velikonoce. Prostě normální mamka s normálním životem. Kavárnu jsem neviděla už dlouho, za to pohádku v televizi už odříkám nazpaměť.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz