Hlavní obsah
Aktuální dění

Vrátí se nošení roušek? Německý politik je doporučuje opět nosit

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Anna Shvets, Zdroj: Pexels
2. 9. 15:08

Německý politik Janosch Dahmen navrhl v Německu znovu nosit ochranné masky poté, co počet lidí nakažených koronavirem začal stoupat, píše německý deník Welt.

Článek

Německý deník Welt.de v pátek otevřel téma nošení roušek. Zdravotní expert a politik Janosch Dahmen varuje, že kliniky by se na podzim mohly znovu dostat pod tlak. Doporučuje roušky FFP2 pro obyvatele, pacienty a zaměstnance domovů pro seniory a léčebny. Prezident Německé lékařské asociace Klaus Reinhardt, ale nedoporučuje povinnost používat roušku.

„Počet lidí nakažených koronavirem se opět zvyšuje a nošení roušek má opět smysl , zvláště v chladnějších měsících,“ řekl Dahmen.

Prezident Německé lékařské asociace navíc hovoří o tom, že má smysl nosit roušky a nechat se očkovat.

„Abyste se ochránili před akutními respiračními chorobami, mohlo by mít smysl nosit letos na podzim ochrannou masku v pečovatelských zařízeních, klinikách a dalších částech zdravotnického systému,“ vysvětlil Dahmen a dodal, že německý zdravotní systém může být znovu pod tlakem v nadcházející sezóně.

Přeočkování seniorů

Dahmenovy obavy pramení z nárůstu případů chřipky a koronaviru. Odborník na zdraví radí starším lidem, aby se nechali znovu očkovat.

Zatímco německý Institut Roberta Kocha zaznamenává nárůst počtu lidí nakažených koronavirem, německá média upozorňují, že toto číslo je velmi nízké a že není důvod k obavám.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz