Hlavní obsah
Umění a zábava

Ikonická mrtvola jako hračka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Milan Lajdar
12. 8. 20:10

Objevila se na začátku televizního seriálu Twin Peaks a záhy dostala i jméno: Laura Palmerová.

Článek

Patří do nekonečné kolekce postaviček Funko Pop, které mapují výrazné osobnosti pop kultury. Možná, že patříte k jejich obdivovatelům či sběratelům, kterých neustále celosvětově přibývá. Figurka s číslem 447 má mnoho příznivců i řadu odpůrců.

Laura Palmerová, kterou ztvárnila herečka Sheryl Lee, vedla dvojí život. Pohledná studentka, ale také dívka závislá na kokainu i oběť sexuálního zneužívání. Její smrt odhaluje mnohá tajemství, která na malém městečku zůstávala utajena. Přesně do doby, než přijede zvláštní agent Dale Cooper (skvěle ho zahrál Kyle MacLachlan), který vraždu začíná vyšetřovat.

Ohlasy na tuto figurku jsou různé; od názoru: Čí to byl nápad vydělávat peníze prodejem zavražděné, týrané dívky? Až po: tělo znásilněné a zavražděné studentky není nevkusné. Když stojí na vašem pracovním stole, znalci vědí, že jste fanouškem téhle jedinečné televizní show.

Do kolekce „popíků“ ze seriálu Twin Peaks patří i další postavy: Dale Cooper, Leland Palmer, Bob, Audrey Horneová, obří muž či dáma s polenem… Figurky sběratelé hledají po celém světě; moje Laura Palmerová jako ikonická mrtvola mi přišla z Německa. Figurek Funko Pop mám mnoho a postupně je budu představovat. Nejsou však jen hračkou či sběratelským předmětem do vitríny, ale i připomínkou nádherného seriálu Twin Peaks, který si s chutí občas rád připomenu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz