Hlavní obsah
Umění a zábava

Romeo a Julie – nejznámější milostný příběh

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Milan Lajdar

Nesmrtelní milenci

13. 8. 18:21

Kdo by neznal známý verš: Však věčně bude jímat znova, žal Juliin a bolest Romeova (v překladu E. A. Saudka).

Článek

Je neuvěřitelné, že tato divadelní hra měla premiéru již v roce 1595! William Shakespeare napsal dojemný příběh o dvojici mladičkých milenců Romea Monteka a Julie Kapuletové, bohužel ze dvou znepřátelených veronských rodin. I když podobný příběh byl zpracován již ve starověkém Řecku.

Předloha Funko Pop postaviček Romea (č. 708) a dívky Julie (č. 709) vychází z britsko-italského filmu Romeo a Julie z roku 1968 (režisér Franco Zeffirelli). Existuje i druhá podoba figurky Romea. Vychází z amerického filmu Romeo a Julie z roku 1996 (režisér Baz Luhmann). Fešného zamilovaného mladíka si zde zahrál oblíbený Leonardo DiCaprio.

Příběh je převeden do současnosti mezi znepřátelené gangy, takže druhá figurka (pod stejným číslem 708) má na sobě pestrobarevnou květovanou košili a v ruce pistoli. Hlavička je ale zcela totožná s první figurkou. Geniální nápad! Zatímco první Romeo je občas ještě na prodej, druhá postavička se shání velmi obtížně. Fanynky Leoparda DiCapria ji pravděpodobně záhy po vydání vykoupily. A pokud je na internetové trhu k mání, její cena daleko převyšuje mé možnosti. Funko Pop ano, ale ne za každou cenu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz