Hlavní obsah
Názory a úvahy

Protáhnout rozumný návrh není zase tak těžké

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com

Ilustrační obrázek

23. 5. 13:58

Včera jsem na Novinky.cz četl článek o tom, že zastavit ekologické extremisty pochodující Prahou za nižší rychlost (sami jdou vzorem pomalu) na základě zákona nebude jednoduché.

Článek

Na vině je prý legislativní proces oživení celého zákona. Jinými slovy, nesmí všem tolik vadit.

Snažil jsem si celý takový proces představit a pochopil jsem, že nepůjde o nic těžkého, tedy pokud se vyznáte v legislativní formě potřebné cesty.

Na začátku někdo předloží návrh. To je základ. Druhý ho začne zkoumat, zdali je v pořádku a neohrožuje třeba otázku pohlaví těch, kterých se návrh týká. Třetí začne řešit, zdali je k jeho projednání potřeba dvanáct židlí, nebo stačí jedenáct.

Druhý, co zjistí, že otázka pohlaví se v návrhu vůbec neřeší, třebaže na posuzování spotřeboval dotaci, předloží svůj výsledek posouzení čtvrtému člověku, zdali posoudil věc správně. Čtvrtý, co posuzuje posouzení, pozve na pomoc do komise pátého, který ale dá návrh, aby k jednání byla přidána jedna židle. První, který nemá po předložení návrhu nic na práci, začne řešit, jestli je tedy potřeba židlí třináct, nebo jenom dvanáct – a řeší to skutečně první, neboť třetí řeší stále jiný počet židlí.

Poté čtvrtý posuzující posouzení udělá posudek, který možná podepíše i ten pátý, a to v případě, že dostal židli. Pokud nedostal, podá stížnost k prvnímu, co podal návrh, aby si mu stěžoval, že nemá židli a nebyla při jednání ani minerálka. První, co podal návrh a teď řeší židle, teď má na stole stížnost a píše tomu třetímu, co řešil židle původně, aby další židli nikdy nedával, protože si pátý stěžoval, přičemž první sám odevzdá dotaz, a to jak jistě chápete, tomu druhému, aby posoudil, zdali minerálka skutečně nebyla.

Druhý začne zkoumat dovoz minerálky a čtvrtý ho jmenuje hlavním kontrolorem nového dovozce, ovšem pod podmínkou, že bude do řádného termínu vyřešený počet židlí. Pátý posléze tvoří malou koalici s prvním a předkládá návrh na úplně jiného dovozce minerálky. Třetí je ochotný návrh podpořit, pokud počet židlí v rámci úspor nepřesáhne zvýšený počet patnáct. První konečně dostal minerálku, ale neví co s ní.

Čtvrtý mluví o rozvratu koalice, v níž nikdy nebyl, a poukazuje na nečestné jednání ohledně židlí. Pátý ho podpoří a druhému za nového dodavatele minerálek nabízí dvě židle. Třetí žádá snížení počtu židlí pouze na dvacet.

A vidíte – takže teď už rozumíte tomu, že řešení opravdu existuje a že po výsledných diskuzích se návrh schválí a stane se to, o co v něm celou dobu šlo. Že bude na konci září podzim a minerálka je dobrá pro život.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz