Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Nechci zachraňovat cizí dítě. Můžu mít svoje

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pestrasmes
11. 11. 9:09

Je nedělní ráno. Mladí manželé právě dopili svou ranní kávu a rozhodují se, jak volný den stráví. Je však čím dál těžší vymyslet nějaký smysluplný program. Přišel čas se posunout a pořídit si dítě.

Článek

Katka má ráda Miloše a Miloš má rád Katku. Jsou spolu už několik let a jako pár jsou sehraní. Nikdy si v ničem nelhali, a tak o sobě navzájem vědí to dobré i zlé. Dokonce i to nejhorší.

Během studia na vysoké škole moje kamarádka Katka neplánovaně otěhotněla. Když po dlouhém rozmýšlení podstoupila interrupci, dostavily se těžké výčitky svědomí. Tehdy přísahala sama sobě, že až přijde ta správná chvíle, alespoň částečně odčiní svůj skutek tím, že své první dítě adoptuje.

Miloš, který o jejím plánu ví, jí nic nevymlouvá, ale tajně doufá, že manželku nakonec přemůže touha po vlastním miminku. On sám chce malého Miloška nebo Katušku, a ne nějaké mrně z děcáku.

„Tak co, půjdeme do toho?“ ptá se Katka. „Do čeho?“ dělá hloupého Miloš. „No do té adopce. Víš, jak dlouho to vyřizování trvá?“ Manželovi tuhne úsměv: „A ty máš představu o tom, kdy bychom to mimino mohli dostat?“ Katka blíže osvětlí svůj záměr: „Já spíš uvažuju o tom, že bychom si vzali nějaké větší dítě, které už nikdo nechce. Co ty na to?“ Milošovi vyschlo v krku. S touto variantou už vůbec nepočítal.

Mladá žena se pustila do zařizování. Konečně trochu uleví svědomí, které ji po celé roky neúnavně hlodá. Navíc, když dá lásku opuštěnému capartovi, udělá dobrou věc. Manžel ale její nadšení nesdílí. Nechce mít doma cizí dítě, ale vlastní. Adopce je tu přeci pro páry, které mají problémy s početím a oni dva se o to ještě ani nepokusili.

„Musíme si promluvit, Katko. Měl jsem ti to říct už dávno, ale já to takhle nechci.“ Miloš pokračuje rozhodným hlasem: „Tu adopci chceš jenom ty, já s ní nesouhlasím.“ Žena je v šoku: „Ale to jsi nikdy neřekl.“ „Tak promiň.“

Katka má stále ráda Miloše a Miloš má rád Katku. Ale jedna věc se změnila. Brzy z nich bude rodina. Již za měsíc šťastní rodiče přivítají na svět své první dítě. Ale to není všechno. V dětském pokoji stojí kromě postýlky pro miminko i jedna větší. Je připravena pro Klárku, šikovnou pětiletou holčičku, která přišla vinou zákeřné nemoci o maminku. Katka tak dodrží slib, který si kdysi dala. A co Miloš? Ten se těší na to, až vezme Klárku poprvé do zoo na slony.

Tento příběh se odehrál už před mnoha lety. Moji kamarádi dali dívence takovou lásku, jaké by se jí v dětském domově nikdy nedostalo. Klárka si na nové rodiče rychle zvykla a zamilovala si i malého Miloška. V některých životních situacích je těžké najít správné řešení a já se domnívám, že zde se to podařilo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz