Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Vezměte si někdo ty děti! Manželka je frigidní

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pestrasmes
18. 11. 15:45

Je půl desáté večer. Pavel se úkosem dívá na svou manželku Ivu hluboce spící na široké posteli. Je mu jasné, že dneska zase nic nebude. Stejně jako poslední dva týdny.

Článek

Petřík a Honzík se mé spolužačce Ivě narodili jednoho krásného květnového dne. Vzhledem k tomu, že to nebyla první dvojčátka v rodině, široký kočárek se plynule přesunul od jedné sestry k druhé. Kluci byli zdraví jako buci a mladá rodinka vypadala jako reklama na štěstí.

Práce kolem jednoho miminka je nekonečná, ale když máte dvě, jste vděčni i za pár minut klidu, kdy můžete zavřít oči. Ačkoli o děti s láskou pečovali oba rodiče, ta náročnější část padla pochopitelně na Ivu. Pavel, který pracoval jako řidič autobusu, si totiž nemohl dovolit chodit do práce nevyspalý, a proto si záhy vybudoval v dílně zázemí s gaučem. A tou dobou poprvé od narození dětí palčivě pocítil nedostatek partnerských intimností.

Uběhl rok. Dvojčátka běhají a  je jich všude plno. Utahaná Iva si může jen málokdy odpočinout, neboť prarodiče bydlí daleko. Pavel jí sice pomáhá, ale stejně je tak vyčerpaná, že za chvilku spánku by dala půl království. Sex je ta poslední věc, která ji zajímá. Uvědomuje si, že by se měla tu a tam přemoci a utužit manželské pouto, proto si jednou za čtrnáct dní poručí a za pomoci kofeinu se udrží vzhůru. Muž přesto strádá.

Čas běží jako voda a v ložnici je stále vše při starém. Pavel své chlapce zbožňuje, ale po večerech si sní o starých časech, kdy byli s Ivou sami a užívali si, kdykoli je to napadlo. Třeba i dvakrát denně. Muž odmítá fakt, že se v pětatřiceti letech stane eunuchem, a proto začíná na manželku vyvíjet zprvu nenápadný, později výraznější nátlak. Iva muže chápe a moc si přeje mu vyhovět, ale z jejích pokusů o intimnosti je cítit víc snahy než touhy. Sex si v danou chvíli sice užije, ale přinutit se k němu, je těžké. Žena se bojí, že je frigidní.

Pavel je permanentně sexuálně neuspokojený. Nechce se ponižovat a žebrat u vlastní ženy o trochu pozornosti, proto čeká na vzácné chvíle, kdy se Iva sama k něčemu rozhoupe. Kdyby tak mohli kluky na pár dní půjčit babičkám, ale na to jsou ještě malí. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat a tiše trpět. Možná i několik let.

Nešťastná Iva se bojí, že si manžel časem najde milenku, a proto jednou za čas předstírá touhu. Pavel ví, že je to jen divadlo sehrané pro klid v domě. Oba dva se trápí a těžko najít nějakou univerzální radu, jež by je spasila. Doufejme jen, že manželé toto podivné partnerské období nakonec úspěšně překlenou. A z vlastní zkušenosti vím, že možné to je.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz