Hlavní obsah
Lidé a společnost

Požádal jsem umělou inteligenci, aby vybrala zajímavé a neotřelé vánoční dárky do 500,- korun

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Levné dárky do 500,- korun

7. 11. 10:55

Vánoce jsou za dveřmi, a tak je čas začít s nákupem dárků. Jejich cena ale bude letos pro mnoho z nás důležitá. Požádal jsem umělou inteligenci, aby mi nějaké tipy na vánoční dárky do 500,- korun dala. Některé její nápady jsou skutečně originální.

Článek

Co dát svým nejbližším pod stromeček, aby to moc nestálo a přitom to mělo nějaký nápad a invenci? Zapomeňte na klasickou láhev alkoholu, krabici čaje, knihu nebo pytel kávy. Umělá inteligence to může vymyslet za vás. Já jsem jí dal jenom jednoduché zadání. Aby vybrala zajímavý dárek do 500,- korun. Když ale dotaz upřesníte, třeba tím, že chcete dárek pro manželku, dítě nebo tchyni, bude výběr dárku mnohem specifičtější. A co mi AI nabídla?

Personalizovaný dřevěný hrníček

Do pěti stovek byste se měli vejít. Lze vytvořit i unikátní design, který odpovídá zájmům obdarovaného. Třeba s logem značky jeho auta, oblíbené kapely nebo nějakým motivačním sloganem. S tímhle dárkem si ale pospěšte, dodací lhůty bývají cca jeden měsíc.

Zážitky

Za pět set korun se moc zážitků koupit nedá, přesto zkuste v předstihu koupit třeba vstupenky na nějaké pěkné divadelní představení. Ani vstupné do nějakého muzea by nemuselo být špatným nápadem. Kdo má rád například starou techniku a auta především, může ho taková návštěva Národního technického muzea v Praze hodně potěšit

Nabíjecí powerbanka

Hodí se skoro každému. Nejen na cesty na dovolené, ale v každodenním životě. Upřímně, koho z nás ještě nezaskočil vybitý telefon a nemožnost si ho rychle dobít? Za pětistovku se dá pořídit sice jenom slabší verze, ale na dobití telefonu bohatě stačí.

Set na vaření

Kdo rád vaří, ocení například nějakou zajímavou sadu koření. Nabízí se například kambodžský pepř, různé kombinace olivových olejů, mořská sůl, případně kvalitní chilli. V zimě se sice negriluje, ale když dáte pod stromeček opravdu kvalitní směs koření na letní grilování, uděláte radost dvakrát. V zimě pod stromečkem a následně v létě u pěkné grilovačky.

Paměťová karta

Dárek nejen pro fotografy. Karta se hodí i k ukládání práce, když dotyčný vyráží například někam na cesty. Nebo ke stažení filmů, které potom sleduje třeba i v mobilu při dlouhém letu do nějaké prázdninové destinace.

Jaký tip byste na zajímavý dárek do cca 500,- korun měli vy?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz