Hlavní obsah
Aktuální dění

Přijďte na živé narozeninové nahrávání 5:59 s Lucií Stuchlíkovou a Milošem Gregorem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam Zprávy

Podcast 5:59 slaví první narozeniny.

7. 4. 5:00

„Tady je Lenka Kabrhelová a 5:59, zpravodajský podcast Seznam Zpráv,“ zaznělo poprvé na Seznam Zprávách 11. dubna minulého roku. Kde a jak můžete s podcastem 5:59 narozeniny oslavit a jaký byl jeho první rok v datech?

Článek

Že se podcast 5:59 zapsal už nyní mezi nejdůležitější podcasty v Česku, nemůže být pochyb. Už jen po několika měsících fungování se dostal do top 3 neposlouchanějších zpravodajských podcastů. A v roce 2023 poslechovost dál roste.

Na webu Seznam Zpráv a v podcastových aplikacích jste si pustili 5:59 za první rok více než 6  700 000krát. Nejvíce jste poslouchali Lenku Kabrhelovou a její kolegy v lednu, i díky prezidentským volbám přesáhl počet přehrání lednových epizod 850 tisíc. Mezi nejúspěšnější díly se řadí především ty s politickými a ekonomickými tématy.

Jaké konkrétní díly vás zaujaly nejvíc?

Pozitivně hodnotí svůj první rok také tým podcastu 5:59. „V Seznam Zprávách jsme našli skvělé kolegy i prostor pro tvorbu, jakou jsme si s naším podcastovým týmem přáli mít možnost vyzkoušet. V uplynulém roce jsme vyrazili do terénu, vyzpovídali lidi v Pobaltí, na Václavském náměstí, v Plzni i u Lanškrouna. Natáčeli jsme živě s publikem, napnuli síly k několika zvláštním vydáním a vyzkoušeli, co posluchači řeknou na epizody vydané v anglickém originále. To všechno s podporou kolegů, ale taky našich šéfů, za což jim patří velký dík celého týmu,“ říká k uplynulému roku Lenka Kabrhelová.

Foto: Jiří Benák, Seznam Zprávy

Tým podcastu 5:59 se šéfredaktorem SZ Jiřím Kubíkem a jeho zástupcem Radkem Kedroněm.

Jako oslavu i poděkování za přízeň chystá tým podcastu 5:59 příští týden hned několik speciálů. Hned po Velikonocích v úterý 11. a ve středu 12. dubna se mohou posluchači těšit na speciální narozeninové hosty.

Hlavní událost oslav ovšem můžete s 5:59 prožít i vy, a to ve čtvrtek 13. dubna od 18:30 v kavárně Lajka. Hosté živého nahrávání budou reportérka SZ Lucie Stuchlíková a politolog Miloš Gregor. Není potřeba se registrovat, kapacita prostoru je ale omezena, takže doporučujeme přijít raději o něco dřív.

A v pátek se pak můžete těšit na drobné překvapení. Pokud se ten den podíváte na Seznam.cz, určitě ho neminete.

Reklama

Související témata:
Podcast 5:59

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz