Hlavní obsah
Názory a úvahy

Šňůra náhod vedoucí ke zhmotnění vysněného přání

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

4. 8. 11:56

Víra s nádechem lásky v krystalické čistotě přináší nejen úsměv na tváři, ale dokáže plnit sny.

Článek

Miluju ten život, co mi přináší jednu náhodu za druhou. A i když na náhody už nějakou dobu nevěřím, stejně situacím, které mi přicházejí, říkám náhody. Jen u toho slova se potutelně usmívám a je mi s ním úžasně krásně. Obzvlášť když ty náhody jdou jedna za druhou, krůček za krůčkem jako by plnily můj sen a přibližovaly mě k jeho cíli. Ano. To je pak jízda. To je pak báječně magické, jak do sebe ty náhody zapadají, aby mi ukázaly obě strany mince. To je báječně magické, jak ty náhody přicházejí postupně, protože přijít naráz, asi bych je nedokázala pochopit. Natož uchopit a náležitě ocenit, pokud tedy zrovna neoceňuji fakt, že mě srazily na kolena. Ale když si navíc ještě uvědomím, že je to jako by se skládalo puzzle mých zhmotněných snů, pak můj hravý život dostane ještě více šťávy, ještě více energie. Toto vše lze ale vidět a ocenit až v momentě dosaženého plánovaného či modifikovaného cíle, který jsme byli nuceni upřesnit s ohledem na realitu, která nás doprovázela a v níž se právě nacházíme. Ano, ten život je báječně krásný, když si dovedeme promítnout ta všechna pro a proti, která nám v místě a čase stála v cestě jako šňůra náhod vedoucí ke zhmotnění dlouho vysněného přání. Ten život je báječný, pokud umíme vědomě ocenit situace formující nás na naší cestě. Pokud vědomě umíme ocenit naslouchání sebe sama i svých buněk a jejich reakcí. Pokud vědomě umíme ocenit emoce, pocity a vjemy, které nás dokázaly zastavit, bylo-li to nutné, nebo naopak popostrčit mílovými kroky při našem správném rozhodnutí. Pokud dokážeme vědomě vnímat, že nám jde život naproti, jsme-li na správné cestě, a dokáže ocenit i negace, které jsou její součástí. Ano, každá cesta, kterou procházíme nám neustále nabízí široký obzor, lákadla i úskalí a zkouší naši vytrvalost. A i když je to někde nemilé, v konečném důsledku vždy přichází skutečná radost ze zdolání překážky. Každá cesta nás vede do cíle, pokud v něj věříme a jsme ochotni v místě a čase zdolat nástrahy, které v konečném důsledku nástrahami vlastně ani nejsou. Ano, je krásný ten život, v němž jsme nahoře i dole jen proto, abychom pochopili a uměli ocenit.

Vím, že to znáte. Máme to tak všichni. Všichni to prožíváme v každém nevšedně všedním dnu, týdnu, měsíci, roku… Jen možná na tolik uvědomění není ani čas. Vezmeme-li v úvahu, že je potřeba zastat za den spoustu jiných věcí než si hrát se situacemi, které nám přinesly radostné či méně radostné chvíle. Natož si je dávat do spojitostí kroků vedoucích k naplňování snu. Až jednou se ocitáme na prahu vysněného splněného přání, a dáváme tomu jediný okamžik, který finišoval na naší cestě a přetrhl cílovou pásku. A není to škoda? Není škoda vychutnávat si až ten poslední okamžik, jako by ty před ním ani nebyly? Vždyť všímat si jen posledního okamžiku, znamená ochudit se o ty perličky a berličky, které byly rozesety na naší cestě, než mohl přijít ten vysněný okamžik, co nám řekl, že sen se naplnil. A pokud se v lásce s láskou nenaplnil? Není třeba se trápit. Mělo to tak být. Protože záhy k nám přijde něco, díky čemuž pochopíme, proč nenaplnění našeho snu, bylo pro nás výhrou.

Ano, ten život je báječně krásný, když si všímáme toho, co se nám děje. Když si všímáme toho, co a jak k nám přichází. Když nasloucháme svým pocitům a radíme se s nimi. Když dokážeme brát naše bilióny buněk jako parťáky, co jsou naší součástí. Když se s nimi dáme dohromady a jdeme spolu s nimi překonávat všechny ty omezující a svazující hradby, ale i vychutnávat všechny ty spanilé jízdy vedoucí ke splnění našich přání a tužeb. Ano, touha je cesta, řekl jeden moudrý muž, kterému jsem za mnohé vděčná.

Vím, že mi rozumíte. Vím, že to máme všichni stejně. Vím, že jsou i jiné báječné přístupy a postoje vedoucí k vychutnání si života. Já s vámi sdílím to své. To své zažité. To své fungující. To své, co mi dělá život nádherně smysluplný. To své, co mi umožňuje život v jeho plné kráse s pokorou, vděčností a v lásce s láskou prožívat. A kdyby náhodou vám mé menu přišlo k chuti, neváhejte si vychutnat sílu každého okamžiku z té nabídky. Ze srdce vám přeji tento gurmánský zážitek. Ano, ten život je báječně krásný, a i přestože to tak někdy nevypadá! Věřte, a i když teď jako by nebyl, on bude!

Krásný den, vaše iv

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz