Hlavní obsah
Právo a státní správa

Peníze z EU a lidová hudba v rádiu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Slovensko

23. 9. 15:54

„… dôchodok po 40 odpracovaných rokoch by mal byť na úrovni priemernej mzdy…“ Slovensko je těsně před mimořádnými parlamentními volbami.

Článek

Novináře včetně českých vzrušují nejasné vyhlídky prozápadních a proukrajinských stran, mezi nejvyššími politiky to občas zajiskří a padne nějaká facka. Do voleb však jde také strana Republika, které prý nejde o moc, ale o skutečnou prosperitu Slovenska a blaho slovenského lidu.

Program Republiky připomíná programy společenských organizací předlistopadové Národní fronty. Určitě by podobný program před volbami zabral i v České republice, a nejen u lidí hlásících se k vlastenecké frontě:

Slovenské vlajky by měly viset na kulturních památkách. V USA vlajky visí nejen na veřejných budovách, ale skoro všude, na nádražích, na lodích, na křižovatkách i jinde. Otázka vlajek je jen otázkou peněz, sice částek malých, ale pro některé Středoevropany velkých.

Zákaz mobilních telefonů a tabletů v základních školách. Tím by byli potěšeni učitelé, nikoli děti. Organizace, která dostává příspěvky ze zahraničí, by musela u názvu mít dodatek „Zahraniční agent.“ Kritika vlády by byla omezená, v některých případech trestná. Na Slovensku by měl být jeden státní jazyk, který by musely ovládat všechny menšiny, hlavně Maďaři.

Strana Republika má kompletní program na zlepšení všech oblastí života. Jedná se především o urychlení stavby dálnic, o zastavení odlivu mozků, o větší finanční podporu vědy a o podporu nájemního bydlení.

Strana chce na zdravotnictví a školství převést peníze z armády. Zároveň chce zlepšit bojeschopnost armády, aby se Slovensko nemuselo spoléhat na NATO a mohlo z něho odejít.

Slovensko by se mělo stát neutrálním státem. Vztah k EU má Republika rovněž jasný. EU bude zásluhou Slovenska zformovaná tak, aby se stala opět obchodní unií a přestala být organizací ideologického a politického nátlaku. Straně nevadí evropské fondy, z nichž by mělo Slovensko zrychleně čerpat peníze na stavbu dálnic a školek. EU by měla zajistit pro Slováky evropské platy a evropské důchody.

Pokud jde o obchod, Slovensko by mělo obchodovat se všemi zeměmi, tedy i s Ruskem.

Kvůli zajištění dostatku peněz na důchody je třeba zavést daň z luxusu. Minimální důchod by měl být stejný jako minimální mzda. Po 40 letech práce by se průměrný důchod měl rovnat průměrné mzdě.

Současná zvrácená sexuální výchova ve školách by měla být nahrazena výchovou k tradiční rodině.

Stát by neměl podporovat cizí kulturu, pouze kulturu národní. V mediích by měly převládat politicky vyvážené diskuse a slovenská lidová hudba.

Za používání nespisovných výrazů v úředním styku by měly být přísné tresty.

Ohlasy ve slovenském tisku na program strany Republika, který je jakoby vystřižený z života ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století, jsou spíše záporné, ovšem v předvolebních průzkumech se Republika umisťovala i na čtvrtém místě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz